Wersja do druku

Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam!
Posiadam maszynę Singer 722. Moja mama kupiła ją jako używaną, ale do niedawna działała całkiem normalnie. Problem powstał, kiedy próbowałam zeszyć poduszkę. Wtedy cała maszyna mi się zablokowała, bo na szpulce w bębenku powstało takie "spaghetti", że zniszczyłam szpulkę próbując to rozplątać..a to była jedyna jaką miałam.
Kupiłam więc kilka nowych szpulek i teraz próbuję nawinąć nić na jedną z nich. Niestety nie jest to takie proste i najczęściej wygląda, tak jak na filmiku(szpulka "przeskakuje" i wydaje coś w stylu "kliknięć") i najczęściej kończy się zerwaniem nici.

Link do filmiku: https://youtube.com/shorts/B4i4Lni7INs - przepraszam, że w takiej formie, ale z jakiegoś powodu nie chce to tutaj działać poprawnie.

Udało mi się nawinąć tylko troszeczkę, więc postanowiłam jeszcze sprawdzić, czy maszyna e ogóle szyje i owszem, szyje, ale.. szew od góry wygląda normalnie a ten od dołu miejscami ma coś takiego, jak widać na załączonym zdjęciu.


--- Ostatnio edytowane 2022-05-21 17:24:27 przez KingaD ---

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Administrator
Ooo fajna to maszyna jest :)
No ale do rzeczy. Do tego Singerka prawdopodobnie pasują szpulki soczewkowe, takie lekko wygięte - kupiłaś właściwe tak? Nitka z góry i z dołu jest tej samej grubości i dobrej jakości?
Z tego co widać na dołączonym zdjęciu to trzeba wyregulować naprężenie nitki górnej. Być może jakieś paprochy/resztki zostały pod płytką ściegową lub na ząbkach transportera - to też trzeba sprawdzić. Jeśli nitka nadal będzie pętelkować od dołu to być może trzeba lekko dokręcić śrubkę na bębenku.
Jest kilka opcji do sprawdzenia i do wyczyszczenia. A czasem pomaga ponowne założenie nitki górnej i szczególne zwrócenie uwagi aby dobrze "zakotwiczyła" między talerzykami naprężacza.
Daj znać jak poszło i czy jest już OK.
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
I z tego co widać, nie pomaga konsystencja tkaniny,moim zdaniem napięcie jest niewyregulowane/ za małe a dziurki zbyt duże i luźne, daj może foty z próbki na zwykłym płónie /jeansie, napięcie od 0 do coś 3-4. Zobaczysz - i my też - czy nie wskakuje przez mechanikę czy winny jest maszynista :D
________________________________________________________
Nie ma rzeczy niemożliwych. Są tylko bardzo nudne i czasochłonne.

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.