Wersja do druku

Świeżynek
Cześć ;) Jestem tutaj nowa. Dodam, że swoją przygodę z krawiectwem, dopiero zaczynam. Moje pytanie na co zwrócić uwagę przy zakupie pierwszej maszyny?
Administrator
Cześć ;) Jestem tutaj nowa. Dodam, że swoją przygodę z krawiectwem, dopiero zaczynam. Moje pytanie na co zwrócić uwagę przy zakupie pierwszej maszyny?
Cześć i czołem! Witamy na forum :)
Nie wiem czy planujesz zakup nowej maszyny i do jakiej kwoty ale raczej odpuść komputerowe bo nie dość że wolniejsze od tradycyjnych to jeszcze bardziej awaryjne. W nowej maszynie patrz aby była regulacja docisku stopki i regulacja długości i szerokości ściegu. To jest najważniejsze :)

* Susanna szyje - mój blog :)

Stara Gwardia
Martynko, witamy i pozdrawiamy. Moja maszyna- to jest wątek myślę że odpowiedni, bo tu jest o forum w ogóle - jakby nie było, nikt tu nie zagląda... po prostu.
A w nowej...no cóż, jako hobbysta, krawiec i ekonom :angel: z parkiem maszyn własnych mogę ci powiedzieć,że są ostatnio kłopoty z zakupem maszyny w ogóle, z racji konfliktów na świecie i chińskiej zagłady. Nie ma bowiem... nie powiem, najlepsze firmy świata też - nawet łucznikowskie przeróżne - części do maszyn, obojętne jakich.Kupisz więc na rynku renderki D3,ale overków/ coverków np. w systemie Łucznik brakuje. A np. Funlock Berniny jest pow. 3000 zł. koszmarnie drogi, mają dla Szwajcarów ale ceny to samo.Dostaniesz na ogół więc wahadłowy chwytacz, jedynie do 5 mm w dziedzinie analogów mechanicznych i mało jest ściegów sugerowanych, łucznikowska tanizna wygląda jakby się miała za chwilę rozpaść, słabe są, komputery - produkcja akcesoriów idzie, dla starszych maszyn np. ale dobra i niekomputerowa to rzadość. Były, nie powiem, Haevy Duty Singera - zapytaj na forum, jakie, bo mieli to może odpiszą wrażenia, Benedek i inni. My z jakłucznik mamy wbrew pozorom, szwajcarskie Berninki, a Łuczniki albo odkupione starsze - no coż, mojej się już nie produkuje a starsze z olx odkupują, owszem, Sus i inni.
Pozdrawiam!

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.