Wersja do druku

Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam, czy ktoś jest mi w stanie podpowiedzieć gdzie szukać materiału o składzie bawełna+poliester+elastan bądź czegoś podobnego nadającego się na odzież medyczna? Dzięki!🙂
Avatar użytkownika
Administrator
Ciężko będzie. Na odzież medyczną używa się elanobawełnę czyli bawełnę z dużą domieszką poliestru. Yhhh ja nie widziałam z dodatkiem elastanu, raczej z większą ilością bawełny a sama szyłam fartuszki medyczne ze 100% bawełny i wiem, że dawały radę choć to zależy gdzie mają być używane.
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ja odkrywam www.sklep-antex.pl w Wawie na ul. T-Mobile'a niedaleko znanej już warszawiakom Wołoskiej ze słynnym szpitalem wojskowym w roli głównej.Jest to internetowy, b.fajowy, na 99% pewny sklepik, z głównym właścicielem gdzieś na wsi i warszawska jego wersja detaliczna, internetowe moje drugie odkrycie sezonu,z bawełnami i mieszankami ich, jestem zachwycona, kupiłam już ponad 40 m przeróżnych tkanin, głównie len, bawełnę, wiskozę itp.. Drugie moje "odkrycie' obok sklepiku ze sportowymi maeriałami i pasmanterią, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie w Wesołej na Jeździeckiej bodajże 3a jest www.amicus.pl - sklepik z włóczką wysokogtatunkową i drutami szydełkami wszelkiej maści.Też w miarę pewna firma, z tego żyje sporo osób i w/w spółki póki co nie padają.Sprawdzam na ogół osobiście, więc też i kupuję na internecie coraz chętniej, dużo teraz firm, gdzie nie każdego stać jest na wystawienie full nieruchomości, a sugestie ma dot. całej Polski...
Tu mi się teraz śmieją oczy,izpol.pl i - też z Włoch-ul. Marsa 15 bodajże,w Wawie, hurt, wszystko było po ok.170 zł/m ale teraz podwyżki były, to nie wiem "na pewno".Uwielbiam wys. standerdy i włókna 100% NAT z Oeko- test,kiedyś sprawdzę... teraz 'to za droga dla mnie impreza, niedawno zakupiłam za 90/m jedwab nat. u mnie w 'Pasmanterii" i do dziś...eech.
Rozmawiać trudno, bo należał mi się upust, gdzie pani "z racji materiału" wylała mnie delikatnie ze sklepu "bez",ale...bodhisattwowie nie milczą - kalekie dziś na razie skrzydełka, ale duch raźny jak dawniej.Pani pomyliła bowiem...kawałki materii i dała mi ten "większy" o ok. 10%,hihi.

--- Ostatnio edytowane 2023-02-21 11:06:35 przez Koma ---
________________________________________________________
Nie ma rzeczy niemożliwych. Są tylko bardzo nudne i czasochłonne.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Szyłam z tkaniny Orlando, ale tam jest więcej poliestru. Szyłam tylko bluzę, na spodnie też byłby dobry. Nosi się świetnie, ale jest dość mięsisty i nie wiem jak będzie w lecie. Jest jeszcze Orlando soft trochę cieńszy, ale nie dostępny....może bliżej lata się pojawi.
Ostatnio kupiłam też typowo medyczną tkaninę "Rodos active". Jeszcze z niej nie szyłam.

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.