Wersja do druku

Avatar użytkownika
Świeżynek
Hej, jestem tu nowa. Totalny samouk i próbuję swoich sił w uszyciu bielizny. Widziałam dużo poradników na YouTube ale żaden z nich nie rozwiązuje mojego problemu, stąd mój post tutaj.

Wymyśliłam sobie majtki (stringi), gdzie obszylam materiał lamówką elastyczna i paseczki dookoła pasa również są z gumy łamanej.

Problem mój jest następujący. Jak i gdzie najlepiej połączyć dwa końce tej gumy (bez użycia kółeczek).

W większości poradników bielizna i tak posiada szwy boczne więc problemu nie ma bo gumę szyjemy do materiału. Mi zależy żeby ten materiał był tylko z przodu i ewentualnie z tyłu w postaci małego trójkąta.

Próbowałam już zszyć stebnowka lamówkę (prawymi stronami do siebie i rozprasować nadmiar) przed złożeniem i wszyciem, ale po złożeniu lamowki wydaje mi się, że gumki jest za grubo i jest ona na tyle wąska że nie dość że bardzo trudno mi ją zszyć ze sobą to wystaje ona ze środka. Musiałam ją dziubdziac, upychać, przypalać, podcinać a w efekcie i tak nie podoba mi się efekt tego wykończenia ponieważ jest na materiale. Na brzegu nie byłam w stanie tego zrobić ponieważ było zbyt dużo warstw. (zdjęcie granatowe)

Kolejna rzecz jaką próbowałam to zostawić kawałek zszytej lamowki i włożyć go do środka drugim końcem, jednak nie wygląda to zbyt estetycznie bo nadal mam brzeg wolny który muszę przypalić żeby lamówka się nie snuła.

Może robię coś źle, a może nie wpadłam jeszcze na pomysł który byłby dobry.

Proszę o pomoc!

Dodam że maszyny ktorymi dysponuję to elna excellence 680+, i overlock janome 744d.

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.