Wersja do druku

Avatar użytkownika
Świeżynek
Cześć, dopiero niedawno zaczęłam przygodę z szyciem. Teraz mam problem z sukienką, a właściwie z zamkiem krytym, który faluje tylko w jednym miejscu… jak się zgarbie to wszystko jest okej. Materiał to wiskoza, pytanie czy to jest tylko problem źle wszytego zamka, bez podklejenia i zwykłą stopką czy problem z wykrojem pleców. Dodam że wcześniej odstawał też na samej górze, dlatego zrobiłam 2 zaszewki. Góra jest już okej ale sam środek pleców faluje… czy wystarczy że go odpruje, podkleje fizeliną i wszyje stopką do zamków krytych? Czy muszę coś zmieniać w wykroju pleców albo coś innego? Bardzo proszę o pomoc 🙏🏻😅

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Koszmar, najlepiej spłaszcz i wywal trochę góry, bo materii jakby zbyt wiele:bezradny::boisie:.
________________________________________________________
Nie ma rzeczy niemożliwych. Są tylko bardzo nudne i czasochłonne.
Avatar użytkownika
Administrator
Wygląda na to, że tyłu jest za dużo. Na Twoim miejscu zrobiłabym tak:
wypruć zamek -> na wysokości pasa/wcięcia w talii zebrać nadmiar materiału -> albo ułożyć nadmiar w poprzeczne zaszewki (po obu stronach) albo zrobić cięcie z tyłu -> Zeszyć, usunąć nadmiar i na nowo wszyć zamek.
Ja mam często taki problem w sukienkach, że nadmiar tkaniny (i zamek) się brzydko faluje, moje klientki też mają i trzeba to potem korygować. Przecież nie będziesz chodzić zgarbiona;)
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.