Wersja do druku

Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Witajcie. Mam problem z żarówką do mojego Singera.
Przyszedł czas na jej wymianę (mam tę wersję bez led, czyli żarówka bagnetowa)

Teoretycznie żarówka jaką potrzebuję to Ba15D
Kupiłem taką w sklepie z maszynami do szycia ale okazuje sie, ze pomimo tego samego symbolu żarówka jest 5 mm krótsza (bagnet) niż moja ta w singerze. Dodatkowo ta w singerze miedzy bagnetem a bańką ma taki dodatkowy rozszerzony pierścien a ta którą dala mi pani w sklepie nie ma takiego. Żarówka niestety nie działa, domyslam sie, że te 5 mm różnicy może powodować, że nie ma połączenia.

W castoramie znalazlem taką:

https://www.castorama.pl/zarowka-led-diall-t26-b15-140-lm-2700-k-id-1156057.html?store=8063&exactc=7b548adcd9a73a19fecbfd33750c36b8&keyword=pla_smart_performancemax_urz%C4%85dzanie_pm&gclid=Cj0KCQiA8aOeBhCWARIsANRFrQHUsY4tl1ctIWfXKI2_15rvdmKkefkhi5FKt78dQAX3UyFzFYsTd9UaAhCBEALw_wcB

tylko że to żarowka B15 nie Ba15D, wiec nie wiem czy też będzie pasować?
Nie mam możiwosci u mnie w miescie zakupić zarówek stacjonarnie a kupowac na odleglosc ryzyk-fizyk i dodatkowe koszta odslyania. Czy ktos moglby sie wypowiedziec czy ta z Castoramy może działać z maszyna?

Na Allegro jest jeszcze taka: https://allegro.pl/oferta/zarowka-led-tablicowa-2w-ba15d-ww-barwa-ciepla-12810262377

I ta też ma ten kołnierz na bagnecie..
Dodam, że wolalbym już żarówkę led niż taką zwykłą. Mniej się grzeje.

Dziekuje za podpowiedzi.
________________________________________________________
www.jblaminsky.com
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Co do żarówek - nie mam pojęcia.

Ale w moim S4423 też miałem bagnetowe , po kilku latach coś zaczęło przerywać , gniazdo żarówki (coś w środku) nie funkcjonowało jak należy.

Wymieniłem na gniazdo do żarówki wkręcanej normalnie - prosta operacja , odkręcić / przykręcić kilka śrubek. I mam spokój.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
No wlasnie w maszynie mojej mamy, bo mamy oboje takie same tez zaczelo.. zarowka zaczeła raz swiecić, raz nie, mrugać.. Myslalem nad wymianą na żarówkę ledową (taka mam w mojej)
________________________________________________________
www.jblaminsky.com
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Generalnie awaria światła polegała na tym że przerywało , raz świeciło raz nie , innym razem zanikało po kilku minutach.

Szybko doszedłem do tego że świeci po lekkim dociśnięciu wkręconej żarówki - tak jakby tam w środku jakaś sprężynka się ubiła (?) i dlatego przerywało.

Powyższa obserwacja z punktu widzenia osoby która nie ma pojęcia jak jest zbudowane gniazdo na żarówkę :kwadr:

Nie drążyłem zbyt długo tematu tylko wymieniłem gniazdo na takie do żarówek wkręcanych. Od tej pory działa jak należy.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Gdzie kupowałes oprawke taka wkręcana? Jakis specjalny sklep z częściami do maszyn czy to po prostu zwykla oprawka z małym gwintem w Leroy czy innej Castoramie?
________________________________________________________
www.jblaminsky.com
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
To się nazywało oprawka E14-HD88 (mały gwint) i chyba zamawiałem w internetach (kosztowało grosze) bo w okolicznych sklepach u mnie oczywiście nie było...
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
To się nazywało oprawka E14-HD88 (mały gwint) i chyba zamawiałem w internetach (kosztowało grosze) bo w okolicznych sklepach u mnie oczywiście nie było...
A powiedz mi jeszcze - jak zamontowales to w obudowe? Czy po prostu wisi sobie swobodnie?

U mnie jest cos takiego

https://www.leroymerlin.pl/elektrycznosc/gniazda-wtyczki-akcesoria/oprawki/oprawka-ceramiczna-e14-ae-ocee14-00-gtv,p271819,l1058.html

lub takiego:

https://www.leroymerlin.pl/elektrycznosc/gniazda-wtyczki-akcesoria/oprawki/oprawka-z-pierscieniem-e14-prosta-biala-d-3027b-elgotech,p3927,l1058.html

--- Ostatnio edytowane 2023-01-23 19:25:37 przez Jarek Be ---
________________________________________________________
www.jblaminsky.com
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Kupiłem gniazdo które zewnętrznie było identyczne ze starym - tylko z gwintem.

Zostało zamontowane dokładnie tak jak poprzednie. Kwestia kilku (drobnych) śrubek jeśli dobrze pamiętam.



--- Ostatnio edytowane 2023-01-23 20:24:16 przez Benedek ---
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Kupiłem gniazdo które zewnętrznie było identyczne ze starym - tylko z gwintem.

Zostało zamontowane dokładnie tak jak poprzednie. Kwestia kilku (drobnych) śrubek jeśli dobrze pamiętam.



--- Ostatnio edytowane 2023-01-23 20:24:16 przez Benedek ---
Oki. Dziekuje , spróbuje Mamie zamontować na gwint.
________________________________________________________
www.jblaminsky.com

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.