Wersja do druku

2 strony: 1 2 >

Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Niestety od jakiegos czasu mam problem ktory skutecznie zniechęca mnie do szycia :(

W moim Singerze 4423 zaczelo sie robic tak, że nad szpulką zaczyna mi się zbierac gorna nitka. WYglada to tak, ze np szyję ściegiem prostym, przeszywa mi 10 cm po czym czyje takie jakby lekkie szarpnięcie i nad bębenkiem zaczyna mi sie zbierac kilka warstw górnej nitki.
Oczywiscie powoduje to potem problem z wyciagnieciem materiału spod stopki.. I tak wsumie jak uda mi się wyjac material i resztki nitki to znow moge szyć 10-15 i znów to samo. Mam chec wywalic maszyne przez okno ale moze to problem ktory mozna rozwiązac?

Co do tej pory zrobilem
1. Wymiana igly na nowa (Singer)
2, wymiana szpulki na soczewkową (Singer),
3. przeczyszczenie dokladne maszyny plus nasmarowanie
4. Próby zmniejszenia docisku stopki, napiecia nitki nawet do "Ustawien fabrycznych"
Niestety nie pomogło nic.

Na pierwszym foto widac pod klapką prawy gorny róg jak się zbiera nitka.. no i drugie to ile tego jest po próbie wyjęcia.. :(
Poradzi ktoś co moze byc przyczyną??
________________________________________________________
www.jblaminsky.com

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
W moim S4423 zwykle oznacza to że nitka spadła z ucha (ja to tak nazywam) tego co lata gora - dół przy szyciu.

Albo bębenek znowu wyskoczył z łożyska (ta przezroczysta klapka zwykle wtedy odstaje trochę do góry) - podnieść przezroczystą klapkę , wydłubać nitki , docisnąć bębenek w lewo (czerwona strzałka) aż wskoczy w swoje miejsce i gotowe.

Zwykle oznacza to że trzeba trochę pozamiatać kłaczki w pod bębenkiem , wyczyścić etc.

U mnie to działa. Choć możliwe że to także kwestia ustawień , nici etc.

Niech się mądrzejsi wypowiedzą :)
________________________________________________________

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Wiesz co, teraz sprawdzilem i u mnie faktycznie jest tak, że bębenek wyskakuje z łozyska i trzeba go w lewo docisnąć jak radziłes . Tylko dlaczego tak sie robi? Jesli wyskakuje za czesto to moze byc tak, ze potrzeba jest zmiany na nowy bębenek? Moze coś sie wyrobilo i dlatego tak wyskakuje?

No bo jesli co chwila mam to poprawiać i dociskac to chyba bez sensu..:( A klapka u mnie i tak lekko spręzynuje.

W sumie bębenek moge kupic na allegro i ewentualnie odeslac jesli sie okaze ze przy nowym tez tak sie robi..


Bo jesli chodzi o klaczki to jest czysto i na tym uchu góra-dół też się trzyma. Więc tu ewidentnie kwestia bebenka.


--- Ostatnio edytowane 2023-01-23 00:31:41 przez Jarek Be ---
________________________________________________________
www.jblaminsky.com
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Czy do tego Singera używa się soczewkowych szpulek? To może być przyczyną kłopotu

Jarku Be, czy między talerzykami też czyściłeś skoro wszędzie?
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Tak, czyscilem wszedzie. Jesli chodzi o szpulki uzywalem i plaskich i soczewkowych, efekt ten sam niestety. jakby bębenek wyskakuje mi i musze go dociskać do lewego jak wspomniano wcześniej. Tyle tylko ze dzieje sie to jak na moje oko zbyt czesto bo praktycznie po kazdym 5-10 przeszyciu :(
Spróbuje kupic bebenek, moze ten u mnie po prostu sie wyrobil. A jesli nie, to odesle towar do sprzedawcy a maszyna pojdzie do serwisu. Chociaz to juz ostatecznosc bo z serwisami jest tak, ze znajdą CI rzeczy, ktorych nie trzeba ruszac a kase doją jak...
Moja mama jak wymieniala żarówkę plus smarowanie to zaplacila 100 zł.. :(
________________________________________________________
www.jblaminsky.com
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Zanim kupisz nowy, to obejrzyj swój aktualny bębenek przy dobrym oświetleniu czy nie ma nakluć od igły. Jeśli cokolwiek znajdziesz, wciśnij do środka dziurki,wygladź, aby nitka górna gładko się ślizgała po bębenku

Jeśli można uniknąć kosztów naprawy to lepiej dla budżetu, kołdra coraz krótsza niestety a jakoś trzeba miesiąc w miesiąc zamknąć

Powodzenia :)



--- Ostatnio edytowane 2023-01-23 10:13:29 przez Fides ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
A dlaczego wyskakuje ?

Nie mam pojęcia. Zresztą przy prawidłowej obsłudze dzieje się to dość rzadko.

Nauczyłem się że po wepchnięciu bębenka na miejsce zawsze sprawdzić czy nitka przechodzi przez WSZYSTKIE punkty przez które ma przechodzić.

Czasami wyskakiwał jak zbyt "agresywnie" :) szyłem , szarpałem za tkaninę etc.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
obejrzalem bebenek no i chyba jednak trzeba wymienic.. ten element ktory naciska blaszkę mocno wysluzony i teraz jak probowalem pokrecic kolkiem recznie to nitka często zacina mi sie w okolicach tego "miejsca i nie chce przejsc dalej między ten "dzynks" a tą spręzynujaca blaszke. Nitka staje na niej, po kolejnym obrocie doklada druga nitke, trzecią, po kilku obrotach mam z 5-6 nitek, potem wszystkie od razu przechodza i blokuje maszyne.

Chyba, że sie mylę co do wymiany??

--- Ostatnio edytowane 2023-01-23 11:29:23 przez Jarek Be ---

--- Ostatnio edytowane 2023-01-23 11:32:03 przez Jarek Be ---

--- Ostatnio edytowane 2023-01-23 13:17:08 przez Jarek Be ---
________________________________________________________
www.jblaminsky.com

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Czyli tam się zatrzymuje nitka... Kiedy jest cała (ta wypustka), wygląda zdecydowanie inaczej...







--- Ostatnio edytowane 2023-01-23 13:43:41 przez Fides ---
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Czyli tam się zatrzymuje nitka... Kiedy jest cała (ta wypustka), wygląda zdecydowanie inaczej...

TO jest tak, ze kilka razy przejdzie ale potem się zatrzymuje, dochodzi druga , trzecia, potem wszystkie zgromadzone sie przepchaja.. Nie wiem tylko skad ten plastik sie tak bardzo wyrobił, od czego..






--- Ostatnio edytowane 2023-01-23 13:43:41 przez Fides ---
________________________________________________________
www.jblaminsky.com

2 strony: 1 2 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.