Wersja do druku

Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam.
Mam problem ze ściegiem 4 nitkowy, nie łapie mi nici z lewej igła, tylko chwilami coś tam złapało poza tym ścieg wygląda nawet ładnie. Dodam jeszcze że jak przez chwilę mi szyło wszystkimi nićmi to materiał był jakby ściągnięty. Jest to materiał z rozciągliwej bluzki. Igły mam nawleczone jak należy. Dodaję zdjęcia i bardzo proszę o "diagnozę " mojego problemu. Aha model mojego oweroka to Łucznik 820D-5

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Świeżynek
Sprawdzilam jeszcze scieg 3 nitkowy szeroki gdzie idzie lewą igła. Jak robie sam łańcuszek to ta nic niebieska jest tam wpleciona natomiast po podłożeniu materiału nie chce ona brać udziału w ściegu. Zanim jeszcze założyłam temat to wcześniej przez chwilę uzyskałam scieg 4 nitkowy niemal poprawny. Nie wiem o co chodzi...Igly zmieniałam 3 rodzaje nowe i to samo

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Miałam ostatnio podobny problem. Kombinowałam jak koń pod górkę, nawlekałam nici kilka razy i nic. Zadziałało czyszczenie pędzelkiem i zakroplenie oleju, dosłownie po kropelce w oznaczone miejsca. Dałam jej 24 godziny spokoju, nawlekałam jeszcze raz wszystko od początku do końca i problemu nie ma. Owerlocki kochają oliwienie.

--- Ostatnio edytowane 2023-02-23 10:13:22 przez violina64 ---
Avatar użytkownika
Świeżynek
violina, dziękuję za odzew :) Jak znajdę chwilę czasu to go przeczyszczę i nawlekę jeszcze raz, zobaczymy wtedy co się będzie działo.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam ponownie:)
No więc owerola wyczyściłam, naoliwiłam nawet tam gdzie nie jest napisane w instrukcji ale są ruchowe części i widać jakiś smar. Nici nawlekłam od początku. Problem dalej ten sam... Już miałam pisać maila do serwisu i wysłać zdjęcia ale pomyślałam- zmienię jeszcze tę lewą igłę na inną. Miałam założone igły ELx705 takie jakie zaleca instrukcja, grubość 75, szyłam na materiale z rozciągliwej bluzki. Igłę lewa zamieniłam na Beissel standard 80. Przeszylam kawałek materiału i nie mogłam uwierzyć - scieg niemal idealny . No wiec znowu błędy w instrukcji a jak widać szyją dwoma igłami różnymi można uzyskać lepszy efekt niż zalecany 😐

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Świeżynek
Aha dodam jeszcze że scieg drabinkowy szyłam dwoma igłami Elx705 na materiale elastycznej bluzki i wyszedl idealnie. Igłami Beissel 80 przepuszczał na tym samym ścinku a już na bawełnie szył dobrze.

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Może igła była tępa, minimalnie wykrzywiona, albo... Coś. :bezradny:
Overlocki wrażliwe są, ale denerwujące jest to kombinowanie ze znalezieniem przyczyny. Dobrze, że w większości przypadków rozwiązanie jest banalnie proste.
Avatar użytkownika
Świeżynek
No właśnie nie wiem czy była wykrzywiona bo zamieniałąm też na nową. Dziwna sprawa ale cóż jak widać wszystkiego trzeba próbować zanim się odda do naprawy :)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Widzisz, tonie overlock zły, tylko krawiec zapomniał oliwy dodać
________________________________________________________
Nie ma rzeczy niemożliwych. Są tylko bardzo nudne i czasochłonne.
Avatar użytkownika
Administrator
O teraz masz książkowy ścieg. Ze swojego doświadczenia dopowiem, że mój overlock także niezwykle wrażliwy i czasem wariuje przy ściegu pomimo wymiany igły na nową. Ważne, że już wszystko działa idealnie. Swoją drogą przypomniałyście mi o wyczyszczeniu i naoliwieniu mojego overka :D
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.