Wersja do druku

Avatar użytkownika
Świeżynek
Bardzo proszę was o pomoc. Moja maszyna zaczęła szyć krzywo, tak jakby zygzakiem na ściegu prostym. Zauważyłam, że najbardziej się to dzieje gdy igła jest ustawiona w pozycji po prawej stronie, a maszyna szyje prosto, gdy igła jest zupełnie po lewej. Czy ktoś wie jaka jest przyczyna tego? :(

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Świeżynek
Wysyłam jeszcze jedno zdjęcie. U góry ścieg szyty z igłą przesuniętą na prawą stronę, a pod spodem ścieg z igłą przesuniętą na lewą stronę.
Martwię się, bo ostatnio maszyna spadła mi z biurka. Spadła na miękką wykładzinę i po upadku dobrze szyła, ale może jednak coś jej się poprzestawiało w trakcie dalszego szycia... Nie wiem co robić :(

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Świeżynek
W ostatnim poście pojawiła się pomyłka. U góry jest ścieg szyty z igłą ustawioną po lewej stronie, a pod spodem ścieg z igłą ustawioną po prawej stronie.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Jeśli upadek był tak z wysokości biurka to nawet uwzględniając jakąś miękka włochatą wykładzinę...

To już mogło mieć wpływ na organy wewnętrzne.

A co na to serwis etc. Może coś doradzą ?


--- Ostatnio edytowane 2023-08-17 09:38:53 przez Benedek ---
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Świeżynek
Chętnie wybrałabym się do serwisu, jednak mieszkam w UK i cena serwisu byłaby większa niż cena mojej maszyny. Dlatego chciałam spróbować jakoś poradzić sobie sama, może jest coś czego jeszcze nie zrobiłam lub nie sprawdziłam.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
To kiszka :mysli:

A nie funkcjonuje tam jakaś instytucja "złotej rączki" , etc. ?

Jakiś oddział serwisu w Polsce do którego można by zadzwonić i skonsultować ?

No i pozostaje jeszcze niezawodny kolega Bogdan.

________________________________________________________
Avatar użytkownika
Świeżynek
Jest ktoś taki jak handymam, ale raczej jest to typ konserwatora w danym miejscu. Ja przynajmniej nie słyszałam, żeby ktoś taki zajmował się maszynami. Poszukam jeszcze serwisu w Polsce, ale wątpię, że pomogą mi na odległość. A kim jest Bogdan?
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Zapomniałem dodać - kolega bogdan (celowo piszę z małej litery) , szukać na tym forum.

Ja bym jednak znalazł w internetach polski serwis do maszyny , zadzwonił i pogadał. Może coś doradzą.

--- Ostatnio edytowane 2023-08-18 08:46:06 przez Benedek ---
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Maszyna szyje, nie przepuszcza ściegów. Ja bym oczyściła (wymiotła) wszędzie , gdzie bym tylko wzrokiem dojrzała w miejscu bębenka a zwłaszcza wokół niego. Oczywiście żeby mieć dostęp, trzeba go zdjąć, jak do czyszczenia. Może jakiś paproch wpadł i maszyna już czuje, że jest inaczej.

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.