Wersja do druku

Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam serdecznie:-)!

Mam ogromną trudność z założeniem nowej igły w maszynie TEXI INTEGRA 5. Igła nie chce wejść wyżej i po wielu próbach ciągle wypada.
Maszyna kupiona używana. Czy to może być jakaś wada ? Proszę o pomoc i wskazówki.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Dzień dobry,
To pierwsze podejście do owerloka? Pierwszy owerlok?

Kto wie, może wada... Mało danych. A może w otworku są jakieś brudy? Proszę poluzować śrubkę, wyczyścić miejsce na igłę, włożyć igłę i przymocować igłę/dokręcić śrubkę z wyczuciem
Można dodawać tu zdjęcia, napisać która igła wypada A,B,C,D
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
I jeszcze coś, co mi się teraz przypomniało. Kształt kolby igły jest zeszlifowany, ważne jest którą stroną kolby włożymy igłę do otworu

I igłę trzeba włożyć tak głęboko, tyle ile wejdzie do otworka. To, że czubki igieł są na innych wysokościach to nas nie martwi. W instrukcji jest o tym napisane, że tak jest

--- Ostatnio edytowane 2023-09-11 06:57:47 przez Fides ---


--- Ostatnio edytowane 2023-09-11 08:19:20 przez Fides ---

--- Ostatnio edytowane 2023-09-11 08:21:16 przez Fides ---
Avatar użytkownika
Świeżynek
Serdecznie dziękuję za informację i uwagi :-) !
Wypada mi igła zarówno A jak i B. C i D nie próbowałam jeszcze.
Starałam się wyczyścić otworki na igły specjalnym do tego pędzelkiem, szczoteczką i oliwą oraz sprzężonym powietrzem w sprayu. Nie pomaga ...
Jak profesjonalnie czyści się taką igielnice ? Co mogę jeszcze zrobić ? Jest to moje pierwsze zetknięcie z taką maszyną do szycia i jestem zielona ...

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ago,
Cieszę się, że odpisałaś
Spójrz na rysunek części
Wkręty A i B są inne niż C i D
Sprawdź u siebie, czy też jest różnica. Tylko uważaj przy wykręcaniu, by maleństwa się nie zgubiły
Przy okazji: wkrętów bez igieł nie wkręca się głęboko, za głęboko

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Texi Integra 5 wkręty uchwyt igły

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.