Wersja do druku

Avatar użytkownika
Świeżynek
Mój pierwszy problem podczas szycia moją nową maszyną, jak w temacie - obszywałam firankę z woalu i niestety trzy kropelki smaru/oleju pobrudziły tkaninę. Jak odkryłam źródło "wycieku" byłam już dużo bardziej ostrożna. Ale problem jest - jak to cholerstwo wywabić? Macie jakieś pomysły, sprawdzone metody?
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ja bym spróbowała najpierw płynem do naczyń,a jak nie puści to odrobiną masła:)
Avatar użytkownika
Pogromca spamerów
Marzenka masło zadziała?
testowałaś taki sposób?
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
testowałam ale nie na firance ,raczej na sukience mojej córki ,która wszystkie remonty samochodu z moim M robiła:D.I działa masło na te plamy:)
Avatar użytkownika
Świeżynek
Dzięki Marzenka. Czytałam o tym sposobie z masłem, ale podeszłam do niego z rezerwą, bo wolę mieć maleńką plamkę po smarze niż ogromną tłustą plamę po maśle ;) Potem trzeba kombinować, żeby masło zeszło. Na razie próbuję ludwikiem...
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
MASŁO OLIWA: mydło plus goraca woda, talk z magnezją /cokolwiek to jest/, mąka ziemniaczana. Swieże plamy wyprac w goracej wodzie z mydłem, drobna sproszkowana substancją posypac miejsce zaplamione, a potem czyscic szczotką. Drugi sposób to benzyna albo tri /trójchloroetylen/ i znajdujace sie w sprzedazy preparaty do usuwania tłustych plam: podłozyc podkład, tamponikiem z gazy umoczonym w benzynie uderzac w zaplamione miejsce; gdy plama jest zastarzała, należy ja zwilzyc gliceryną, a nastepnie postepowac jak wyżej. Jeszcze mam smary i smołę ale to na razie niepotrzebne a tez jest mowa o benzynie, a ewentualne zółte plamy potraktowac woda utleniona / nie wiem tylko czy koloru tez nie wywabi, ale firanki to zwykle białe sa i moze po tej maszynowej oliwie nie zostanie zółta plama. To tyle co udało mi sie znaleźć w ksiazce od materiałoznawstwa, sama tego nie testowałam. Jak znajde chwile to moze wrzuce te wszystkie sposoby wywabiania plam które mam
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
No to Aurin otwieramy nowy wątek -sposoby na plamy:)

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.