Wersja do druku

3 strony: 1 2 3 >

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Wiem, wiem... to na pewno jest banalne i głupio mi,że nie wiem pewnie tych podstawowych rzeczy, ale ja się dopiero uczę i to sama ;), dlatego pytam- jak się szyję elastyczne materiały? Czy trzeba miec specjalną nitkę, stopkę, igłe?
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Najlepiej to mieć specjalną maszynę:)A tak na poważnie , to staram się nie szyć bardzo elastycznych materiałów jak np. dzianina, bo na mojej maszynie to fatalnie wygląda. Może i ja dowiem się czegoś od was w tym wątku bo chciałabym szyć sobie koszulki, bluzki itp. a jest to jedyna rzecz z ubrań którą kupuję (nie licząc bielizny)
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Po pierwsze - trzeba mieć maszynę która się nie obraża na elasyki (mój stary łucznik wciągał je do środka)
do szycia wystarczy (wersja minimalistyczna)zwykła stopka i ścieg zygzakowy (ustawiony wąsko)
igła do streczu
i zwykłe nici
ewentualnie taśma formująca do podkroju pach

wersja maxi:
ściegi elastyczne, overlock

nici elastyczne mają różną opinię i tylko od Ciebie zależy czy z nich skorzystasz...

tyle ode mnie :)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Bluzki i koszulki z dzianiny zszywam na owerlocku. Dekolt wykańczam na zwykłej stebnówce. Nie używam specjalnych nici tylko igłę zmieniam na taką do dzianiny.
A tkaniny z dodatkiem elastanu zszywam normalnie jak wszystkie inne.
Sporo koszulek dostępnych w sklepach jest zszyte zwykłym owerlockiem trzynitkowym.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Chodzi mi o uszycie takiej zwykłej bluzki (coś takiego jak pasiak ala H&M, który szyła SUS), który mogę włożyć przez głowe, bez zamka, guzików itp.

Nie wiedziałam, że to takie trudne.
Overlocka jescze nie mam, więc chyba coś pokombinuję z tą igłą do dzianiny i wtedy szyć zygzakiem tak?
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
A ta stebnówka to co to? :)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
wąziutki zygzak jest najlepszy, bo jak mocniej pociągniesz, nie strzeli nitka jak przy zwykłym ściegu. Burda również zaleca taki sposób szycia...
A faktycznie najlepiej szyje się dzianiny na 4 nitkowym overlocku. Maszynę wtedy użyjesz przy wykończeniach, podwinięciach..., bo całość poszyjesz na nim właśnie... :D
Avatar użytkownika
Administrator
Monko pasiak był szyty ściegiem a'la overlock, który mam w swojej maszynie. Marzenie o overlocku skończyło się na dwunitkowym ściegu, który jest podobny do overlockowego ale niestety nie wszystko da się nim uszyć. Postaram się zrobić zdjęcie, nie pamiętam jaką masz maszynę ale może też ten ścieg posiadasz :-S
Jeśli nie masz to szyj zygzakiem, wypróbuj na ścinkach jak się spisuje ten ścieg i czy przyjmuje go Twoja maszyna bo mój starty Łucznik też nie trawił elastycznych tkanin...
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Susanno, zrób koniecznie zdjęcie tego ściegu, też chcę porównać może taki mam.

Dla mnie overlock to jakaś czarna magia, jakaś cud-maszyna... :)
________________________________________________________
Szyję sobie hobbystycznie. :)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Mam łucznika zofia 2015 (zdjęcie ponieżej)
Byłoby super jakbyś pokazała mi jakim ściegiem mam szyć ten elastyczny materiał. W ogóle ten Twój pasiak jest świetny-chciałabym taki :D

A mam wtedy szyć igłą do dzianiny?

3 strony: 1 2 3 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.