Wersja do druku

Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam całą społeczność forum.
Chciałem zrobić żonie prezent i zakupić maszynę do szycia. Pewnie maszyna będzie wykorzystywana sporadycznie, ale żona lubi czasami coś zrobić sama, więc myślę, że jej się przyda.
Początkowo myślałem, żeby zakupić Łucznik Zofia 2015, ale zniechęciły mnie niektóre negatywne opinie.
Dołożyłem zatem trochę do planowanego budżetu i już miałem kupić Janome JR1012(3 lata gwaramcji, cena 552 zł), ale sprzedawca w sklepie zaproponował mi, żeby trochę dołożyć i kupić zdecydowanie lepszy model Husqvarna Bluestar B20 (ponoć gwarancja 5 lat, cena 599 zł).
Zwracam się o pomoc do specjalistów w tej dziedzinie. Doradźcie coś, bo już powoli zaczynam mieć mętlik w głowie, a urodziny żony zbliżają się wielkimi krokami :)
Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ja dokładnie w takim celu dostałam na urodziny od mamy - która jest krawcową - maszynę Łucznik Julia Polecam zakup przez ten sklep -> klik
wychodzi taniej niz isc do sklepu i kupić z półki.
Ja moe z czystym sercem polecic Julię - na początku obszywałam zasłony, wszyłam zamek, potem zaczęłam szyć ciuszki - z dzinsową kamizelką maszyna nie miala problemu.

Myślę że tak czy inaczej żona się ucieszy z prezentu :)

--- Ostatnio edytowane 2011-06-01 14:26:50 przez sallma ---

--- Ostatnio edytowane 2011-06-01 14:27:00 przez sallma ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ja mam zdanie jak sprzedawca. Bluestar B20 wydaje się najlepiej wyposażona i chyba nie ma złych opinii. Tylko to nie jest Husqvarna, ale to w sumie szczegół.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Świeżynek
Dzięki za odpowiedzi.
Bluestar B20 to nie Husqvarna? Chodzi o części?
A może jest coś innego, godnego polecenia w kwocie tak ok. 600 PLN?
Bo już sam nie wiem, czy zdecydować sie na tego Bluestara B20 czy nie.
Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
O ile wiem, Bluestar jest produkowany na zlecenie polskiego dystrybutora Husqvarny i stąd pewnie pomyłki w opisach - zwróć uwagę, że na maszynie nie ma znaczka Husqvarny. Ale czy to jest takie istotne? Interesuję się maszynami i nie znalazłam nigdzie narzekań na ten konkretny model. A z tych trzech, które wymieniłeś, jest najlepiej wyposażony, ma wszystkie regulacje - szerokości i długości ściegu, docisk stopki i nawet dziurkę automatyczną. Za taką cenę rewelacja.
Marką nie ma co się do końca kierować, każdej może się przytrafić bubel no i za markę zawsze dopłacisz "kilka" złotych.
Pozwolę sobie powtórzyć to, co pisałam w innym temacie - nie rezygnowałabym nigdy z regulowanego docisku stopki, regulowanej długości i szerokości ściegu. Z 3 modeli ma wszystko jedynie Bluestar B20. Ale czy go wybierzesz to już decyzja należy do Ciebie. :)
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Świeżynek
OK, w takim razie posłucham rady fachowca i zdecyduję się na B20.
Dzięki i pozdrawiam.

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.