Wersja do druku

Avatar użytkownika
Świeżynek
No i stało się.
POPSUŁAM :(
Cóż, dopiero się uczę. Dysponuję całkiem nową, niestety nie zabezpieczoną papierami gwarancyjnymi Łuczniczką Kornelią 2004.
I jak zwykle zawaliłam sprawę. Otóż, podszywam niezbyt grubą bawełnianą spódnicę, i - co stało się najprawdopodobniej, a pewności nie mam - najechałam na gumę albo musnęłam szpilkę. I - stuk! - coś puknęło i igła się zacięła. Nie rusza się, tak jak nie rusza się to pokrętło po prawej, do podnoszenia igły (wybaczcie za dosyć prostackie nazewnictwo, moja Kornelka ma pokrętło i już ;)), w dodatku igła jest opuszczona i wbita w materiał, przez co nie mogę go wyciągnąć bez wycięcia go.

Co mogę zrobić żeby uwolnić moją maszynę od materiału i vice versa, oraz móc znów jej używać? Błagam, pomóżcie mi ;_____;
________________________________________________________
Przeszyj to sam ~
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
słuchaj, mnie się coś takiego zdarza, jak zegnę igłę, albo mi wciągnie coś cieniutkiego.
Mam łucznika 466, stara maszyna - rozkręcam ją (tzn, odkręcam płytkę i rozluźniam uchwyt igły) mam dźwignię od igielnicy - podnoszę ją, a potem jeszcze ręcznie za igielnicę delikatnie w górę, i w końcu wyjmuję kłąb z igłą w środku .

może to pomoże,

również proszę o sugestie, bo choć moja maszyna zaczyna mnie drażnić, to może robi tak, bo źle ją traktuję ;)
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Mnie tak się robiło z moją janomą, wówczas wyjmowałam bębenek ze szpuleczką i rozkręciłam cały chwytacz i wyszła igła, dało się ruszyć kołem. Spróbuj tak, a jak skręcisz znów daj kropelkę oliwy do chwytacza, do góry zaraz obok ząbków w obudowie powinien być otwór przeznaczony do oliwienia chwytacza. Oliwy dawaj zawsze 1 krople ale staraj się oliwić ją często, one już takie są, muszą być oliwione. Nawet jak się maszyny nie używa zbyt długo to ta oliwa jakoś odparuje i już nie spełnia swojego zadania, trzeba przeczyścić od czasu do czasu i oliwka :D możesz też dać oliwę przez ząbki, tylko potem przeszyj najpierw po jakiejś niepotrzebnej łatce żeby przypadkiem nie pobrudzić szytej odzieży. ;-)

--- Ostatnio edytowane 2011-06-02 21:09:31 przez Magda ---
________________________________________________________

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.