Wersja do druku

2 strony: 1 2 >

Avatar użytkownika
Świeżynek
Mam ładny materiał na zasłony - żakard. Miałam dać je do uszycia, ale skoro od miesiąca mam maszynę, chciałabym zająć się tym sama. Proszę Was jednak o radę, bo jako początkująca, wolę się upewnić, że nic mnie nie zaskoczy, a szkoda byłoby żebym materiał zepsuła.

Więc, czy uszycie zasłon jest tak proste, jak mi się to wydaje? To znaczy wykroje dwa kawałki o odpowiednich rozmiarach, podwinę na końcach i już? Czy czegoś jednak nie wiem...
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
To jest takie proste ;) Można sobie utrudnić dodając na górze zasłony coś do jej wieszania: albo te kółeczka metalowe, albo materiałowe hmm.. takie zawinięte paski. Jeżeli jednak chcesz zapinać na żabki, to wtedy wystarczy podwinąć brzegi i już :)
Avatar użytkownika
Świeżynek
No to biorę się za te zasłony!Tym bardziej, że mam żabki. Dzięki!
Avatar użytkownika
Świeżynek
Pamiętaj koniecznie, żeby przed szyciem (cięciem!) uprać, lub chociaż zmoczyć tkaninę, bo może się skurczyć.
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Albo przeprasować z dużą ilością pary.

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Świeżynek
ok! dzięki, bo o tym nie wiedziałam
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
ok! dzięki, bo o tym nie wiedziałam
Jeżeli się nie znasz na materiałach za bardzo, to dla bezpieczeństwa najlepiej wszystko przepierać. Jak się znasz - to różnie bywa, ale naturalne najlepiej zawsze przeprać w ciepłej wodzie, żeby później się nie zdziwić zmniejszeniem ;) Pod hasłem dekatyzacja znajdziesz szczegółowe informacje.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Więc, czy uszycie zasłon jest tak proste, jak mi się to wydaje? To znaczy wykroje dwa kawałki o odpowiednich rozmiarach, podwinę na końcach i już? Czy czegoś jednak nie wiem...
jak już sobie przepłuczesz tkaninę i ładnie wyprasujesz, wykroisz dwa kawałki...

dobrze by było, byś miała nawet z 10 cm zapasu z każdej strony, bo... sufit i podłoga nie muszą być równoległe. zaprasuj sobie zapasy, poszpilkuj i zrób przymiarkę - by sprawdzić.
Bo np u mnie w mieszkaniu, po wypoziomowaniu podłóg w czasie remontu (różnica poziomów 5-6 cm) rzuca się w oczy krzywizna sufitu. Pan od szafy z drzwiami przesuwanymi przyjeżdżał ze 3 razy, by sprawdzić wymiary, bo mu się nie zgadzały:p
Avatar użytkownika
Świeżynek
dobrze by było, byś miała nawet z 10 cm zapasu z każdej strony, bo... sufit i podłoga nie muszą być równoległe.
Słuszna uwaga!

Same dobre rady :D Fajne jesteście no :)
Avatar użytkownika
Świeżynek
Zasłony wyszły, jak na zdjęciach. Sufit faktycznie okazał się nierównoległy do podłogi ;). A żakard to bardzo przyjemny w szyciu materiał. pozdrawiam! Beti

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!

2 strony: 1 2 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.