Wersja do druku

2 strony: 1 2 >

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Hej :)
wszywam rękaw do podszewki od żakietu :/ to mój pierwszy rękaw w życiu dlatego robię to na podszewce. :)
No i efekt mnie jakoś nie zadowala :/ Spięłam szpilkami i nie wygląda to jak rękaw w mojej kurtce :(
Co mam zrobić? Zwęzić go na szwach i spróbować wtedy? czy jak go wszyje i rozprasuje to może to marszczenie zniknie? chociaż nie wydaje mi się :P bo są to dość spore fałdy :(
Pomocy!! :P

za zdjęcia średniej jakości przepraszam :)
________________________________________________________

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Pogromca spamerów
a może to miał być rękaw z bufkami ? :)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Nie :( na pewno to nie był rękaw z bufką :(
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Pogromca spamerów
no jeżeli nie,to musisz go wdać lub podkroić odrobinę pachy i powinien wejść
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
ok wdac ? to znaczy zmarszczyć? czy przesunąć jakby w głąb główkę rekawa?
A co znaczy "podkroić pachy"? :-S
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
rękawy odpruj i wyprasuj ,znajdź na formie dwie kropki oznaczające zmarszczenie głowki ,
przeszyj to miejsce dwa razy /szwy w odległości 0,5 cm/ prostym długim ściegiem,
pozostaw na początku i końcu szwów trochę dłuższe niż normalnie końce nici i
ciągnąc za nie zmarszcz głowkę rękawa ,rozprowadź równomiernie to marszczenie /nie marszcz b.mocno/
teraz wprasuj to marszczenie żelazkiem prawie na gładko ,wepnil rękaw do podkroju szpilkami
najpierw dolną część ok.1'3 wysokości rękawa
potem zepnij środkowy punkt główki ze środkowym punktem ramienia
teraz reszta główki wpinaj szpilkami wdając głowkę w podkrój rękawa ,to wymaga wprawy ale żeby jej nabrać trzeba to robić
u mnie to wygląda tak ,że naciągam materiał podkroju a materiał główki wpinam luźno tak jak się układa
no powiedzmy ,że na 1cm mat.podkroju przypada 1,3 cm głowki,po spięciu rejawa materiał podkroju jest gładki a materiał główki pofalowany /w razie potrzeby możesz też zwłaszcza na samej górze wsunąć głębiej
rękaw niż wynika to z wykroju ale nie więcej niż 0,5 cm/jeśli jesteś początk.to sfastryguj nawet dwa razy całą głowkę ,szyj szew maszynowy po stronie rękawa
jak masz jeszcze pytania to dawaj

zajrzę potem bo robię obiad
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
no zrobiłam tak :/ zmarszczyłam główke rekawa (nie wyprasowałam) starałam się wdawać ale chyba nie wyszlo mi aż tak luźno jak tobie. :( Jak wróce do domu sprubuje jeszcze raz :)
ale szczerze mówiąc ten rekaw wydaje mi się za duży do tej dziury :P a robilam zgodnie z wykrojem.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
jesli to wykrój z burdy ,to której ?
Avatar użytkownika
Stały Bywalec
Niestety niektóre tkaniny nie chcą się ładnie wdać. Ja wówczas odrobinę przycinam "główkę" (tak do 0,5 cm max) rękawa i znowu próbuję wdać. Bywa lepiej, ale nie zawsze. Z przycinaniem trzeba uważać, bo można zepsuć cały rękaw.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
burda 3/2011 żakiet 134. Zaraz sprubuje głębiej wszyć ten rękaw :) i zobaczymy
________________________________________________________

2 strony: 1 2 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.