Wersja do druku

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
chodza za mna te wszedobylskie tego roku falbanki i postanowilam popelnic sobie taka mniej wiecej spodniczke (w wersji dla doroslych ;) ). Gora bedzie ze starych jeansow, wystarczy doszyc fabanki. I tu zaczyna sie problem - jakiej szerokosci powinny byc pasy na owe falbanki, zeby ladnie sie one ukladaly? Boje sie, ze jak sama zaczne eksperymentowac, to skonczy sie to porazka, jak w przypadku spodnicy, ktora niedawno uszylam... Widzialam tu, na forum, ze dziewczyny szyja udane spodniczki i sukienki z falbankami, moze mnie poratujecie :-S
A moze istnieje jakas regula, jak szerokie powinny byc pasy materialu na falbanki przy poszczegolnych rozmiarach? Dodam, ze osobiscie nosze chwilowo rozm. 38
________________________________________________________

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Mówiąc szerokość falbanki sadzę że masz na myśli obwód pasa tkaniny który będziesz przyszywać do karczka z dżinsu ? No bo szerokość jednej falbany(mam na myśli tę szerokość potrzebną do uzyskania odpowiedniej długości spódnicy)to zależny od Ciebie, jaka chcesz mieć długość po skończeniu. Ja dałabym długość równą dwom obwodom tego karczka max dwa i pół obwodu, bo uważam że więcej będzie za bardzo namarszczona. Mam nadzieje że domyslisz sie o co mi chodzi, bo tak tu namieszałam... :p
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Mówiąc szerokość falbanki sadzę że masz na myśli obwód pasa tkaniny który będziesz przyszywać do karczka z dżinsu ?
dokladnie tak :) Wiec mowisz obwod karczka x2 :) dziekuje za odpowiedz :angel:
________________________________________________________

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.