Wersja do druku

2 strony: 1 2 >

Avatar użytkownika
Świeżynek
staram sie uszyć bluzę, ale ze zwyklego bawelnianego płótna, wszystko idzie dobrze poza rękawem. uzylam wykroju bluzki koszulowej i zmodyfikowałam ja na swoje potrzeby i tylko z rękawem nie idzie najlepiej. czałość pasuje dobrze ale szerokosc ramienia jest za duza o jakies 4 cm (nie wiem czemu- ze zdjecia do wykroju nie wynikało ze jest to jakies opadające ramie) wiec kombinowałam z nowym podkrojem i kiedy umieściłam gółwkę na miejscu ( tam gdzie zwykle mam wszyty rekaw) w przodzie i tyle bluzki jest jakby za duzo materiału. czy mozna z tym cos zrobic ? ratujcie bo ta bluza sni mi sie po nocach :)
Avatar użytkownika
Świeżynek
spróbuj obniżyć odrobinę rękaw pod pachą
Avatar użytkownika
Świeżynek
pomogło na materiałowej formie, teraz przeniosłam poprawki na papierową formę przodu i tyłu i długość podkroju wychodzi mi 54cm, a w rękawie jest 50, co teraz :( ?
Avatar użytkownika
Pogromca spamerów
zrob zdjecie jak to wyglada
Avatar użytkownika
Świeżynek
tak to wygląda, widac ze z tylu jest zakladka , z przodu ciagle tez nie jest dobrze nad biustem jest jakby za duzo materiału

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Załączniki
Avatar użytkownika
Pogromca spamerów
no jest go za duzo
zetnij go po obu stronach ale nie za duzo,nie ruszajac glowki,tylko te jajka po bokach :)
powinno byc dobrze
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Podcięcie rękawa zostaw sobie na koniec. ;-)

Linia ramienia idzie skośnie w dół. Każde przesunięcie w górę miejsca wszycia rękawa w naturalny sposób powiększa otwór na wszycie rękawa. To wynika z zasad geometrii ;-)

Bluzka ma karczek - zatem wpuść po trochę górnych części przodu i tyłu w ten karczek. W ten sposób zmniejszysz obwód otworu na rękaw i zlikwidujesz nadmiar materiału między pachą a karczkiem. Głębokość podcięcia przodu i tyłu na uformowanie pachy też ma związek z fasonem całości i z krojem całej bluzki. Jeśli bluzka jest wystarczając luźna - zwęź ją pod pachą. Zobacz, jak będzie potem.

Jeśli poprawienie przy karczku niewiele da - spróbuj zrobić z rękawem tak, jak poprawiono podobny problem na zdjęciu po lewej stronie, bo na twoim rękawie też układają się pionowe zmarszczki. Z tym, że moim zdaniem, w twoim przypadku kłopot tkwi nie tylko w główce rękawa, ale zdecydowanie tez i w okolicach karczka.



Ania



--- Ostatnio edytowane 2011-06-14 20:35:44 przez czeremcha ---
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Załączniki
Avatar użytkownika
Świeżynek
zmniejszyłam obwód podkroju pachy przez karczek, a potem zrobilam wydluzenie głowki rękawa jak na zdjęciu po lewej. teraz wygląda to tak. dziwna rzecz jest z tylu w na wysokosci łaczenia karczka z tylem w miejscu połaczenia z rekawem jest jakis chochlik:(

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Świeżynek
zastanawiam się jeszcze nad tymi zmarszczeniami w przodzie pod biustem ktore ida ukośnie...
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
wcale nie muszę mieć racji ,ale wydaje mi się że przed krojeniem nie ułożyłaś form zgodnie ze sztuką
tzn.z prostą nitką i zwyczajnie masz skręty w tej bluzie

podkrój szyi strasznie podchodzi do góry /ile zapasu tam dałaś najwygodniej do przymiarek dawać1 cm/,czy na pewno środek główki rękawa jest na środku szer.karczka ?
tak mi się wydaje jak patrzę na zdjęcia

2 strony: 1 2 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.