Wersja do druku

2 strony: 1 2 >

Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam. Mam taki problem odnosnie dekoltu w koszulce meskiej. Po jakims czasie zawsze rozciaga mi sie dekolt i nie przylega on do szyi. Moim zdaniem nieestetycznie to wyglada, chociaz poprawie sobie koszulke to po kilku ruchach i tak powróci do poprzedniego stanu. Wydaje mi sie ze odpowiednio opisałem swój problem, a teraz do rzeczy. Jest jakis sposób zeby to poprawic? No i tak zeby nie było widac zadnych poprawek a efekt był dla mnie satysfakcjonujacy.
Avatar użytkownika
Administrator
Bardzo dobre pytanie, w koszulkach męża mam to samo. Z niecierpliwością czekam na sugestie użytkowników.
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Po prostu po kilku praniach ściągacz nie spełnia swojej funkcji bo jest rozciągnięty, najprościej byłoby wymienić go na nowy, ale nie mam pojęcia czy można to gdzieś kupić.:-S To raczej problem koszulek wszystkich mężów Su
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Pogromca spamerów
zalezy jakiej jakosci jest ten sciagacz
ja mam kilka zwyklych koszulek i sciagacz wyglada jak nie uzywany
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
No właśnie to się chyba o jakość rozbija. Ja w ogóle nie wiem o jakim problemie mówicie. A koszulki kupowane są dla facetów tak, żeby przetrzymały grzmoty i huragany, bo jak mój facet ma 5-6 koszulek, tak je nosi cały czas i tylko zmienia. Ale kojarzę, że mój tata miał kilka cienkich koszulek do pracy, w których ściągacz się rozciągnął i obwisł - to były takie szmatki, do pracy przy domu.
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
O ile skórka warta wyprawki - można ściągacz wypruć, skrócić i wszyć ponownie...

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Najlepiej kupić koszulkę polo z kołnierzykiem nie będzie kłopotu ha ha ;-)
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Mrufka ma rację, w dobrych jakościowo koszulkach ściągacz się nie deformuje, ale jeżeli już to ja swoim dzieciom wciągałam cieniutką okrągłą gumkę w ściągacz, najlepiej robić to wtedy gdy koszulka jest nowa, lub prawie nowa, a gumka najcieńsza z możliwych, wtedy dekolt dłużej utrzyma swój kształt.
________________________________________________________
"Inteligencja jest jak nogi, masz za dużo to się potkniesz" Terry Pratchett
Avatar użytkownika
Administrator
Po prostu po kilku praniach ściągacz nie spełnia swojej funkcji bo jest rozciągnięty, najprościej byłoby wymienić go na nowy, ale nie mam pojęcia czy można to gdzieś kupić.:-S To raczej problem koszulek wszystkich mężów Su
Madzia a może mąż ma dużą głowę :D
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Jest sposób na to by koszulki nie rozciągały sie przy ściągaczu pod szyją - sprawdza się. Najlepiej wykorzystać do tego okrągła gumkę. Najlepiej zrobić to asekuracyjnie kiedy koszulka jest jeszcze nie rozciągnięta, choć w niczym to nie przeszkadza gdy widzimy już niechciane zmiany. Tak więc ową gumkę możemy wciągnąć wewnątrz lamówki bądź ściągacza koszulki- długość gumki nie powinna być mniejsza niż ściągacz w jego najwęższym miejscu tak by z kolei ściągacz nie marszczył się. Gumka nie pozwala rozciągnąć się koszulce. Po praniu wystarczy tylko ułożyć na gładko ściągacz.

Ps. Nie trzeba specjalnie rozpruwać ściągacza. Wystarczy wciągnąć gumkę od wewnętrznej strony ściągacza cienką wsuwką do włosów. Mam nadzieję, że pomogę . Pozdrawiam

2 strony: 1 2 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.