Wersja do druku

Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam serdecznie
Przymierzam się do zakupu pierwszej maszyny. Nie oczekuję po niej fajerwerków, bo nie wiem jeszcze, czy mój zapał nie jest słomiany :)

Wstępnie podoba mi się ARKA RADOM 812 FINESSE - http://allegro.pl/maszyna-do-szycia-arka-radom-812-42-sciegi-gw-2-l-i1673332760.html
Kopiuję opis w razie wygaśnięcia aukcji:

Opis przedmiotu:
* Napięcie ~ AC 230 V 50Hz, DC 6V
* Moc znamionowa 70 W
* Natężenie hałasu poniżej 70db
* Waga netto 2,27 kg, w kartonie 2,79 kg
* Szerokość ściegu 0-5 mm
* Wznios stopki: 7 mm
Najważniejsze funkcje:
* 42 funkcje szycia
* ściegi ozdobne i użytkowe
* stebnowanie ściegiem prostym
* nawlekacz nitki
* przełącznik on-off
* łatwy wybór ściegu
* wykańczanie brzegów – ściegiem krytym
* instrukcja w języku polskim
* 24 miesięczna gwarancja
Pozostałe funkcje:
* Niewidoczne podszywanie brzegów – ściegiem krytym
* Wszywanie gumy, reperacje, wzmocnienia tkaniny, naprawy bielizny – ściegiem elastycznym wielościegowym
* Obrębianie i zszywanie tkaniny
* Szycie materiałów – od delikatnych (tiul, szyfon koronka, żorżeta) po średnio ciężkie (cienki sztruks, tweed, płótno) – przy odpowiednim doborze igieł i nici
* Wysięg ułatwia szycie mankietów, nogawek
* Funkcja szycia wstecznego
* Nawijanie nici na dolną szpuleczkę z automatycznym wyłączaniem systemu nawijania po napełnieniu szpuleczki
* Chwytacz obrotowy
Standardy wyposażenia:
* Stopka ogólnego zastosowania
* Igły
* Szpuleczki z nitkami 3 szt
* Przecnak-nozyk do dziurek
* Szczoteczka -pedzelek
* Nawlekacz nici do igły
* Regulator obrotów z przewodem
* Zasilacz sieciowy

Czy ktoś już miał do czynienia z ta maszyną lub na podstawie opisu mógłby się na jej temat wypowiedzieć? Gdzieś wyczytałam, żeby zwracać uwagę na metalowe podzespoły i rodzaj chwytacza, bo obrotowy jest cichszy. W tej maszynie to jest.

Alternatywą są tanie Łuczniki: Ewa i Zofia, ale nie jestem przekonana co do ich jakości.

Dodam, że zamierzam się bawić w profesjonalne krawiectwo, nie będę szyła ubrań. Maszyny potrzebuję do prostych prac wykończeniowych, skracania spodni itp.

Z góry dziękuję za wszelkie rady.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ile ta maszyna waży??? Nieco ponad 2kg??? A wymiarów nie podali, może to wersja mini? Tak czy siak odpuść ją sobie, bo będzie Ci zwyczajnie uciekać ze stołu podczas szycia...

Poza tym, wypisane "funkcje" to, mówiąc brzydko, zwykłe lanie wody. Widział ktoś maszynę bez wyłącznika on/off? Albo bez stębnowania??? :D Kto wymyśla te opisy? Jakiś... inaczej myślący w dziedzinie marketingu i krawiectwa przede wszystkim...

Tak naprawdę o tej arce nie wiadomo nic konkretnego.
________________________________________________________

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.