Wersja do druku

Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam, kupiłam pas na gumce z zapinkami jak do stanika który chilabym wszyc do wewnetrznej strony gorsetu ktory jest bez ramiaczek. jak to zrobic aby trzymala sie na nim cala sukienka?
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Piszesz o pasie do pończoch? Nie bardzo wiem jaki pas masz na myśli i co się ma trzymać na tym gorsecie - suknia, pas czy też sam pas (chociaż nie wiem jak suknia miałaby wtedy wyglądać. A może masz na myśli takie pasy wyszczuplające?

Przede wszystkim - gorset musisz mieć BARDZO DOBRZE dopasowany do ciała. Tylko w takim wypadku będzie się trzymał. Jeżeli jest kiepsko dopasowany, a na dodatek masz większy biust, to masz problem. Jeżeli gorset jest osobny, to problem jest mniejszy, ale i tak podstawą jest idealne dopasowanie, niestety często jest tak, że przed ślubem ze stresu można jeszcze schudnąć i to co było na ścisk - robi się luźne. A wtedy ryzyko, że sukienka zjedzie w dół jest większe. Niestety, ale najbezpieczniejsze jest dorobienie ramiączek, nie muszą być tradycyjne, ja miałam udrapowany przezroczysty materiał, który nie wyglądał jak ramiączka, ale spełniał swoje zadanie.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
mogłabyś napisać coś więcej o tym pasie? Jaka funkcję ma on spełniać i gdzie zamierzasz go umieścić w stosunku do gorsetu sukni. Czy gorset jest na tyle luźny , że nie trzyma się samodzielnie ciała?




--- Ostatnio edytowane 2011-06-21 20:58:22 przez jolka68 ---
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Wszyj ten pas na wysokości biustu tak jak przypada zapięcie od stanika.Dokładnie wymierz długość gumy musi być ciasno żeby mogła spełniać swoje zadanie!Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Świeżynek
Oczywiście nie jest to pas do pończoch tylko taka gumka, dosyć mocna i sztywna i szeroka (10-15 cm), którą widziałam w jednej sukience. Ten Pas był wszysty na wysokości "pod biustem" i zapinał od wewnątrz gorset na haczyki takie jak stanik, a potem oczywiście normalne zapięcie zewnętrzne.

Tylko jak go wszyć żeby trzymał sukienkę? Na szwach na bokach?
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
tak w szwy na bokach
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Tu jest przykład.
http://ekrawiectwo.net/board/thread/74/gorsetysukienki-na-usztywnieniach/?page=1

Przyszywasz ten pas na środku przodu.A dalej na szwach lub tam gdzie są fiszbiny przyszywasz szlufki i puszczasz go w szlufki,i z tylu jest przypięty haftkami.Na tych zdjęciach tego nie widać bo one są na bocznych szwach i z takiego specjalnego sznurka..

Na tych zdjęciach są dwie gumy.
Jedena w pasie,jest do trzymania gorsetu w pasie i ona właśnie utrzymuje sukienkę.
Druga jest pod biustem.Ona nie utrzyma sukienki ,ona jest tylko po to, aby gorset pod biustem ładnie przylegał.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
genzos pisze o pasie z gumy o szer. 10, 15 cm, czyli pokrywa on praktycznie plecy, coś takiego wszywasz w boczne szwy . genzos jeśli chcesz zobaczyć jak to dokładnie wygląda w sukni mogę zrobić foty.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Jeśli ci to nie sprawi problemu, to bardzo poprosze o fotki....

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.