Wersja do druku

Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam!
Mam pewien problem. Moja Zofia jest ze mną od trzech miesięcy, wcześniej miałam starą maszynę, również Łucznik.
Zofia szyje jak marzenie...no, teraz mam problem.
Złamała mi się igła, wymieniłam.
Ale teraz nie chce mi pobrać dolnej nitki z bębenka.
Wiecie może, w czym problem?


Pozdrawiam :)
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Prawdopodobnie na skutek złamania się igły przestawił się chwytacz, trzeba go ustawić, jeżeli nie dasz rady sobie sama trzeba wezwać mechanika.
http://serwismaszyn.republika.pl/chwyt.html
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Świeżynek
Ok. 15 minut temu coś tam pokręciłam i działa, ale pętelkuje mi nitkę. Mam chyba dzisiaj pecha ;)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Sprawdź proszę czy nie włożyłaś igły długim rowkiem od strony za bębenka. Igła ma krótszy i dłuższy rowek - ten dłuższy powinien być skierowany do bębenka.
W przyszłości - brak chwytania nitki bębenka może być spowodowane ubitym czubkiem igły
Avatar użytkownika
Świeżynek
Dziękuję, sprawdzę wieczorem i dam znać! :)
Jestem wciąż dość nowa jeśli chodzi o radzenie sobie z problemami w maszynach. Na starym łuczniku, nigdy nie miałam takowych :)
Avatar użytkownika
Świeżynek
Dalej ten mały problemik występuje. Nie chwyta dolnej nici ( złapało raz i działało przez jak przeszyłam jedną stronę).

Wiadomo ile za naprawienie tego by wziął specjalista? Sama nie chciałabym się w to bawić, zepsułabym jeszcze bardziej. :(
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Standard za regulacje 50 PLN
Ja się nauczyłem naprawić i regulować swoje maszyny, chyba tylko hafciarkę bym nie dał zrobić.... elektronika.
Nie lubię maszyn z elektroniką, ale cóż postęp to postęp.
________________________________________________________

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.