Wersja do druku

2 strony: 1 2 >

Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam

Mam pytanko szyłyście już coś z takiego zamszu ?
Chce uszyć torbę do szkoły dla córki . Widziałam w internecie torebki uszyte z zamszu alcantara, dlatego zastanawiam się nad tym materiałem . Może wiecie gdzie go kopić , albo znacie inny materiał który nadaje się na torbę ?
Z góry dziękuje za pomoc.
Pozdrawiam
Madziala
Avatar użytkownika
Świeżynek
Hej, ja szyłam torbę z alcantary i myślę, że to bardzo fajna tkanina na torbe. Ja kupowałam materiał przez allegro Wydaje mi się, że alcantara jest fajna w obróbce, bo jest sztywna, dzięki czemu świetnie nadaje się na torbę. No i podobno nie chłonie wilgoci :) Polecam!
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Też kupowałam przez Allegro. Szyje się dobrze, tylko trzeba uważać przy ewentualnym prasowaniu, bo spód może odkleić się od wierzchu (szyłam z obiciówki dodatkowo wzmocnionej czymś w rodzaju płótna). Alcantara nie chłonie wilgoci dopóki nie spróbujesz jej wyprać, bo wtedy schodzi apretura. To rzeczywiście miła i przyjazna tkanina i właściwie nie wymaga dodatkowego wzmocnienia. Igła 90, nici poliestrowe, a na stębnówki kaletnicze.
Pierworodnej uszyłam "torbiszcze - wór" z impregnowanej bawełny (kupionej w lumpeksie). Myślę, że płótno leżakowe też się nada.
________________________________________________________
"Inteligencja jest jak nogi, masz za dużo to się potkniesz" Terry Pratchett
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Madziala szyłam z alcantary grubej tak jak agaafek wzmocnionej płótnem też na allegro kupiłam dokładniej od pana Błażeja Stambrowskiego z Lędzin polecam nie pamiętam nicu tego pana.Wcześniej poprosiłam o próbki które za 10 zł pan przysłał wybór kolorów duży także dla młodej dziewczyny "do wyboru do koloru"Ja tym materiałem obiłam fotele i uszyłam nakrycie na kanapę oraz poduszki jestem bardzo zadowolona!!!
Avatar użytkownika
Świeżynek
bardzo dziękuje za wskazówki , przydadzą się bardzo nie wiedziałam ze są stebnówki kaletnicze
na allegro już zaglądałam :)
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Ee... Myślałam o niciach kaletniczych:)
________________________________________________________
"Inteligencja jest jak nogi, masz za dużo to się potkniesz" Terry Pratchett
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
a tutaj - wskazówki ze strony producenta. Plik *.pdf w wielu językach :)

--- Ostatnio edytowane 2011-07-28 23:40:00 przez pajesia ---
Avatar użytkownika
Świeżynek
a jaka grubość najlepsza na torebki?
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Tutaj alkantara za 14.99 aka cieńsza a tutajtaka za 21,99 grubsza wzmacniana. Warto powpisywać też jak się już szuka przez "c" i przez "k" nazwę bo to różne wyniki są.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia

2 strony: 1 2 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.