Wersja do druku

Avatar użytkownika
Świeżynek
Szyję sobie właśnie (a bardziej PRÓBUJĘ) torebkę i nagle maszyna zaczęła mi pętelkować i zaraz oszaleję! Szyję z miękkiej skóry + podszewka. Przez jakiś czas było ok, a po jakimś czasie zaczęła pętelkować i nie mam pojęcia, co mam zrobić - zmieniałam naprężenie nitki, ale nic to nie dało.. Macie pomysł dlaczego? Albo co mogę zrobić? Pomocy!
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Zapewne nici źle się przeciągają przez skórę /skóra mocno spowalnia bieg nitki/?

Możesz użyć igieł do szycia skóry - mają trójkątny przekrój. /Pewnie nie takie łatwe do kupienia/. Możesz też nawoskować nitkę ocierając nią bloczek naturalnego wosku lub świeczkę. Będzie gładko prześlizgiwać się przez dziurki wycięte przez igłę. Z takimi poradami się spotkałam.

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Świeżynek
Ale szyła ładnie, cholerka.. :-( a tu nagle taka akcja..
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ale szyła ładnie, cholerka.. :-( a tu nagle taka akcja..
może się zmęczyła:bezradny:? moja tak ma, że przy trudniejszych materiałach, albo przy dłuższym szyciu, ni z tego czy owego pętelkuje:dobani:... a przynajmniej tak było do ostatniego przeglądu u mechaników :kwadr:
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Nie za wiele wniosę ale pocieszę cię że moja też tak czasem robi... a najczęściej przy szyciu dzinin (które zresztą na jakiś czas odstawiłam z braku cierpliwości). Czasem wydaje mi się że moja maszyna ma sztuczną inteligencję i się w ten sposób buntuje, bo jak mam wytłumaczyć jej zachowanie skoro jednego dnia szyje bez problemu a drugiego gdzy chcę skończyć zaczętą rzecz (mimo że nie zmieniłam jej ustawień) ona zaczyna pętelkować
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Jeżeli jest to skóra licowa, dobrze jest ją smarować nawet zwykłą oliwką, olejem, czym kolwiek ,tuż przed stopką podczas szycia.:rotfl:
Avatar użytkownika
Świeżynek
Ja właśnie skończyłam szycie torby ze skóry + podszewka,też mi trochę ,, pętelkowała,, używałam stopki takiej z rolką do szycia skóry ,igłę i nici do jeansu i jakoś skończyłam :)

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.