Wersja do druku

2 strony: 1 2 >

Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam!

szyję od dziecka, ale zawsze na starym łuczniku mamy. teraz chcę kupić sobie swoją własną i po kilkuletniej przerwie wznowić szycie. dodam że nie tylko szyję ale także projektuję:)
chciałabym kupić dobrą maszynę w przedziale cenowym 500 - 1100
obserwuję singerki 1120 4218 4228?
brother MS-4, NV-10A, ...
Zastanawiam sie też nad komputerowymi
zależy mi, aby maszyna miała ściegi overlokowe, wolne ramię, metalowe podzespoły, zatrzaskowy system mocowania stopki, regulacje szerokości i długości ściegów, rózne ściegi: elastyczne, dziurki, przy czym nie zależy mi na wydziwionych ściegach ozdobnych w misie, serduszka, kwiatki, bo prawdopodobnie nigdy ich nie użyje... mile widziane oświetlenie oraz inne

będę wdzięczna za wszelką pomoc i doradztwo.
może są jeszcze inne maszyny godne plecenia
nie mogę się doczekać maszyny:)

asia


--- Ostatnio edytowane 2011-09-12 23:39:10 przez asiunia ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Myślisz o komputerowych, w sensie "pozwalającymi modyfikować ściegi i je łączyć" (na tym polega o ile wiem "komputerowość" maszyny do szycia)? W podanym przez Ciebie przedziale cenowym takich nie ma. Są natomiast maszyny elektroniczne (czyli sterowane za pomocą przycisków a nie pokręteł, to powiedzmy najbardziej rzucająca się w oczy różnica) i nawet wymieniłaś dwa elektroniczne modele Brothera, :)


edit: "komputerowa" - posiadająca program pozwalający stworzyć algorytm wykonywania ściegów, np. "uszyj "dwa kwiatki - 3 listki - 5cm jodełki" - powtórz to co w cudzysłowiu"

Tak to chyba wygląda.

--- Ostatnio edytowane 2011-09-13 17:21:09 przez Aire ---
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Świeżynek
Miałam podobny problem z zakupem maszyny jedna lepsza od drugiej. Kupiłam Bernette E92c.Moja wymarzona maszyna jest na częściach metalowych. Posiada wolne ramię, prostą wymianę stopek,łatwe nawlekanie nitki, nawlekanie igły bardzo przydatne dla osób ze słabym wzrokiem, 10 automatycznych dziurek na wymiar guzika rewelacja.Ściegi owerlokowe, ściegi streczowe, ściegi satynowe. Dużo czasu mi zajęło znalezienie tej idealnej. Miałam poprzednio przez 20 lat Singera-bardzo dobra maszyna ale wymiana nici, zmiana stopki szukanie śrubokręta czasem odechciewało mi się szyć. Ta chodzi o niebo ciszej, cały czas odkrywam nowe możliwości w zależności od moich potrzeb.
Jestem zadowolona kosztowała 1990 zł ale pomyślałam, że pewnie będzie mi służyć kolejne lata i zainwestowałam.
Życzę powodzenia
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Świeżynek
Dziękuję:)

Aire - tak mam na myśli elektroniczną, właśnie uświadomiłaś mnie w tej różnicy
jeśli komputerowa głównie dobiera wzorki i programuje ściegi, to nawet z tego nie skorzystam
w takim razie myślę nad elektroniczną lub mechaniczną
I dzisiaj byłam w sklepie oglądać maszyny i widziałam właśnie Bernette e 90c, czyli taką jaką masz Hanka1:)
jednak jej cena to 2200 a ja wolałabym zamknąć się w okolicach 1500 najwyżej.
ale powiedz mi, jesteś zadowolona? czy ten plastik jest wytrzymały? na oko nie wyglądał na mocny.

Mam też pytanie,jeśli ktoś wie, czy jeśli szyję różne materiały i nie tylko, np przeszywam folie plastikowe, bo mam ochote zrobić sobie jakąś torbe z nich, to czy będę mogła robić to też na maszynie elektronicznej?
czy taka maszyna jest zbyt delikatna, lub odmówi mi posłuszeństwa?

Dziękuję i pozdrawiam
i zazdroszcze wam wszystkim które dziś wieczr zasiadacie przy swojej maszynie:)
ah:)
Avatar użytkownika
Świeżynek
Jak kupowałam swoją Bernette E92C to cena była podobno w całej Polsce jednakowa. Różnica miedzy Singerem(bo na takiej szyłam) a obecną jest ogromna. Wspomniałam o nawlekaniu nitki, wymianie stopki, cichej pracy. Włączając maszynę wyświetla mi się ścieg prosty nie muszę niczym kręcić aby zmienić ścieg - wciskam przyciski, robienie dziurek to super przyjemność można ją także zaprogramować ale ja tego nie robiłam nie było takiej potrzeby ale kto wie może spróbuję. Odkąd kupiłam maszynę mam ogromną ochotę na szycie. Uczę się sama korzystając z instrukcji i wykorzystuję wiele funkcji o których myślałam, że nie będą mi potrzebne. Była bardzo droga ale pomyślałam, że kupuję ją na wiele wiele lat. Nie chciałabym abyś myślała, że reklamuję tę maszynę ja po prostu mogłabym długo o niej pisać bo bardzo się cieszę, że ją mam. Aha złamałam sobie nogę i nie mogłam chodzić ale moja maszyna może sama szyć bez używania pedała. Przepraszam, że się tak rozpisałam. Dla każdego co innego. Poczytaj na forum o maszynach, zapoznaj się ze sklepami internetowymi tam są opisane funkcje maszyn ja tak robiłam. Życzę powodzenia. Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Świeżynek
Myślisz o komputerowych, w sensie "pozwalającymi modyfikować ściegi i je łączyć" (na tym polega o ile wiem "komputerowość" maszyny do szycia)? W podanym przez Ciebie przedziale cenowym takich nie ma. Są natomiast maszyny elektroniczne (czyli sterowane za pomocą przycisków a nie pokręteł, to powiedzmy najbardziej rzucająca się w oczy różnica) i nawet wymieniłaś dwa elektroniczne modele Brothera, :)

edit: "komputerowa" - posiadająca program pozwalający stworzyć algorytm wykonywania ściegów, np. "uszyj "dwa kwiatki - 3 listki - 5cm jodełki" - powtórz to co w cudzysłowiu"
Tak to chyba wygląda.



Witaj Aire
coraz bardziej skłanam sięku Janome
chciałam się Ciebie zapytać cy są w takim razie elektroniczne maszyny zJanome? bo widzę że albo mechanizne albo komputerowe. Czy się mylę?
Pozdrawiam!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Witaj Aire
coraz bardziej skłanam sięku Janome
chciałam się Ciebie zapytać cy są w takim razie elektroniczne maszyny zJanome? bo widzę że albo mechanizne albo komputerowe. Czy się mylę?
Pozdrawiam!

pozwolę sobie się wtrącić: dla mnie elektroniczne = komputerowe :)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Myślisz o komputerowych, w sensie "pozwalającymi modyfikować ściegi i je łączyć" (na tym polega o ile wiem "komputerowość" maszyny do szycia)? W podanym przez Ciebie przedziale cenowym takich nie ma. Są natomiast maszyny elektroniczne (czyli sterowane za pomocą przycisków a nie pokręteł, to powiedzmy najbardziej rzucająca się w oczy różnica) i nawet wymieniłaś dwa elektroniczne modele Brothera, :)

edit: "komputerowa" - posiadająca program pozwalający stworzyć algorytm wykonywania ściegów, np. "uszyj "dwa kwiatki - 3 listki - 5cm jodełki" - powtórz to co w cudzysłowiu"
Tak to chyba wygląda.



Witaj Aire
coraz bardziej skłanam sięku Janome
chciałam się Ciebie zapytać cy są w takim razie elektroniczne maszyny zJanome? bo widzę że albo mechanizne albo komputerowe. Czy się mylę?
Pozdrawiam!

Taaak, widziałam opisy na stronie Eti. Uważają, że skoro maszyna ma wyświetlacz ciekłokrystaliczny, to zaraz ją można nazwać komputerową. Ok, to w takim razie czy kalkulator też jest maszyną komputerową? Komputer potrafi wykonywać algorytmy, kalkulator tylko pojedyncze działania.
U Janome najniższy model komputerowy to, o ile się orientuję, 5200, wszystko poniżej to "kalkulatory" ;)
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Świeżynek
Dziękuję Wam:)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Myślisz o komputerowych, w sensie "pozwalającymi modyfikować ściegi i je łączyć" (na tym polega o ile wiem "komputerowość" maszyny do szycia)? W podanym przez Ciebie przedziale cenowym takich nie ma. Są natomiast maszyny elektroniczne (czyli sterowane za pomocą przycisków a nie pokręteł, to powiedzmy najbardziej rzucająca się w oczy różnica) i nawet wymieniłaś dwa elektroniczne modele Brothera, :)

edit: "komputerowa" - posiadająca program pozwalający stworzyć algorytm wykonywania ściegów, np. "uszyj "dwa kwiatki - 3 listki - 5cm jodełki" - powtórz to co w cudzysłowiu"
Tak to chyba wygląda.



Witaj Aire
coraz bardziej skłanam sięku Janome
chciałam się Ciebie zapytać cy są w takim razie elektroniczne maszyny zJanome? bo widzę że albo mechanizne albo komputerowe. Czy się mylę?
Pozdrawiam!

Taaak, widziałam opisy na stronie Eti. Uważają, że skoro maszyna ma wyświetlacz ciekłokrystaliczny, to zaraz ją można nazwać komputerową. Ok, to w takim razie czy kalkulator też jest maszyną komputerową? Komputer potrafi wykonywać algorytmy, kalkulator tylko pojedyncze działania.
U Janome najniższy model komputerowy to, o ile się orientuję, 5200, wszystko poniżej to "kalkulatory" ;)

no proszę, myliłam się. Dzięki za wyjaśnienie Aire!:buziak:

2 strony: 1 2 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.