Wersja do druku

Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam
Kończę spodnie z Burdy 7/2003 model 103 i nie umiem wykończyć. Mój problem polega na tym, że nie wiem jak odszyć karczek, żeby suwak się zamykał. Pomóżcie proszę.
Pozdrawiam
Hanka
Avatar użytkownika
Pogromca spamerów
moze jakies zdjecie wstaw
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Najpierw przyszywasz wierzchnią część karczka do spodni, powstaje coś w rodzaju spodni bez paska. Wyznaczasz linię środka przodu, prawą część przodu zaprasowujesz na linii środka - to będzie część, która przykryje suwak, a lewą część, ok 7 mm od środka, tak,żeby schowała się pod prawą częścią. Odszycie karczka na razie zostawiasz. Potem przygotowujesz spodnią część rozporka (część nr 7, w Twoim wykroju). Postępujesz z zamkiem tak jak w linku, poniżej: do punktu 4,
http://www.husqvarnaviking.com/mediafiles/sewingroom/sewingroom_uk.asp

cały czas traktujesz, spodnie i karczek jak jedną całość. Uwaga: suwak lepiej zacząć wszywać ok 7 mm poniżej górnej linii karczka, a taśmę u góry trzeba zawinąć na odszycie, żeby nie wystawała. (Na zdjęciu zaznaczyłam tę część taśmy którą należy zawinąć pod spód, tutaj akurat wszywałam zamek do paska, więc trochę inaczej wygląda). Spodnią część rozporka podkładasz pod taśmę, góra tej części musi się znaleźć na linii górnego szwu odszycia. Dalej postępujesz tak jak w punkcie 10-tym w linku, z tym, że wystającą taśmę też trzeba podwinąć.
I teraz część najśmieszniejsza i jednocześnie najtrudniejsza do wytłumaczenia: Zaprasowaną lewą część karczka i spodni z przyszytą taśmą odwijasz na prawą stronę,ale tak, żeby zachować środek przodu.(na razie spinasz szpilką) . Przyfastrygowywujesz lub przypinasz odszycie karczka prawą stroną do prawej, zwróć uwagę, że odszycie przykryło odwiniętą część karczka, teraz musisz wyznaczyć linię szwu który łączy odszycie karczka i odwiniętą część (prawą stroną do prawej)zszywasz te części i nadmiar materiału odcinasz, rozprasowywujesz szew. Teraz traktujesz odszycie i przyszytą część jak jedną całość, stębnujesz, nacinasz róg i odwijasz odszycie karczka na lewą stronę. Dopiero teraz stębnujesz wierzchnią stronę rozporka tak jak w punkcie 11 linku. Uff... Jak tylko dorwę się do czytnika kart to wstawię zdjęcia spodni, bo opis jest strasznie zagmatwany.

Wstawiłam zdjęcia, ale w moich spodniach (bardzo starych - co widać) prawy przód jest lewym przodem i vice versa :bezradny: niestety zawsze mam z tym kłopot.

--- Ostatnio edytowane 2011-09-13 20:36:29 przez agaaffek ---

--- Ostatnio edytowane 2011-09-14 20:05:46 przez agaaffek ---
________________________________________________________
"Inteligencja jest jak nogi, masz za dużo to się potkniesz" Terry Pratchett

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.