Wersja do druku

Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam wszystkich
Jestem studentką filologii romańskiej. Piszę pracę
na temat tłumaczeń specjalistycznych i tłumaczę tekst dotyczący konstrukcji spodni (krawiectwo to moja pasja! :). Mam pytanie : czy istnieje takie coś jak polska standardowa tabela rozmiarów (interesują mnie w szczególności damskie spodnie) ponieważ do tej pory spotkałam się tylko z różnymi tabelami które zawierają znaczące różnice ? Jeśli tak to gdzie ją mogę znaleźć.
Będę bardzo wdzięczna za pomoc :)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Jarzębinko,

Z tego co mi wiadomo coś takiego nie istnieje. Istnieją natomiast tabele antropometryczne, podające średnie wymiary dla danej płci i wieku. Jeżeli chodzi o wymiary odzieży to zależą one od fasonu - oczywiście przynajmniej teoretycznie, każda szanująca się firma odzieżowa ma swoją tabelę rozmiarów i typ sylwetki dla której szyje ( dlatego w jednym sklepie ubrania na nas zawsze leżą, a w innym zupełnie nie ). Na przykładzie spodni, których rozmiarów szukasz, zupełnie inne będą rozmiary obcisłych spodni, szytych z tkaniny elastycznej, czy spodni z szerokimi nogawkami, uszytych z wełny. Ja kiedyś też próbowałam znaleźć jakieś uśrednione dane i skończyłam właśnie na aktualnych tabelach antropometrycznych.
Pozdrawiam,
Kasia
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Świeżynek
to bardzo nie dobrze :( ale znajdę jakieś rozwiązanie :)
dzięki wielkie za odpowiedź :)

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.