Wersja do druku

Avatar użytkownika
Świeżynek
Wiecie może jak się operuje z lateksem? Szycie, prasowanie? I czy macie może jakieś informacje gdzie jest duży wybór tego materiału?
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Gumę klei się specjalnym klejem. W necie jest pełno tutoriali. Jak się sklei, zakłada się z talkiem i potem nabłyszcza specjalnym środkiem bez olejów. Nie prasuje się, nie dziurawi.
Nie wiem, czy w Polsce można kupić gumę. Raczej chyba nie.

Fajna sprawa. "Uszyłam" kiedyś rękawiczki bez palców, ale miałam zły klej (do gumowych butów) i się szybko rozkleiły. Jak kupię inny klej, to wypróbuję na nowo, bo gumie nic się nie stało. Dumę miałam z czepka na basen.

Tu jest co i jak.
http://makinglatexclothing.com/
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Zapomniałam dodać, że lateksem często nazywa się rzeczy, które lateksem nie są, np.
Wet Look - zwykła sztuczna dzianina, rozciągliwa, pokryta połyskującym sztucznym czymś zupełnie nie przypominającym gumy - niewygodne to i niefajne, ale popularne, bo szyje się jak ze zwykłej dzianiny
PCV - także dzianina, a raczej coś w rodzaju sztucznej skóry, wykończone na połysk - szyje się jak normalny skaj, czyli jak dzianinę, ale mniej rozciągliwą, bardziej stałą; z moich doświadczeń z tym materiałem wynika, że bardziej imituje lateks, ale trudno jest go dobrze dopasować do ciała, gdyż nie jest rozciągliwy jak guma, może pozostawiać pęknięcia
Lack - taki sztywny PCV, jest twardszy i ładniej się błyszczy, ale jeszcze mniej dopasowuje się do ciała, jest taki po prostu sztywny, mało odkształcalny
Powyższe materiały mogą mieć zastosowanie w niektórych produktach i przypominać rzeczy lateksowe, ale moim zdaniem skóra naturalna i lateks tak wzajemnie się uzupełniają, że nie trzeba stosować żadnych zamienników o gorszych parametrach. Nie jestem fajną półśrodków.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Dziękuje za wszelkie info. Zastanawiam sie czy to wogóle da sie zdobyc gdzies w Polsce. Fajny link Pani podała ale do Londyńskich sklepów, za czym idą koszty a ja mam je ograniczone, niestety. W ogóle ten klej, akcesoria nie wiem gdzie by je dostać? A i jeszcze jedno pytanie czy wiesz może czy lateks można jakoś farbować no nie wiem farbą, sprejem?
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Tanie to to nie jest. Guma się starzeje i podejrzewam, że nawet polscy producenci ubrań lateksowych sprowadzają surowiec, żeby mieć prosto od producenta.
http://makinglatexclothing.com/links/ Tu jest lista sklepów. Podejrzewam, że wytwórców lateksowych rzeczy nie jest dużo. Jeśli ktoś już to umie, to raczej na tym zarabia. Ktoś kiedyś linkował do ebaya do pakietu startowego dla początkujących, ale zupełnie nie pamiętam gdzie to znalazłam. Było dla mnie w tamtej chwili za drogo. Prawdopodobnie można znaleźć info na linkowanej stronie.

Gumy się nie farbuje :P To jest taka sama guma jak na inne wyroby gumowe, zabawki itd.


Czasem można kupić coś na allegro... Pojedyncze sztuki, pojedyncze kawałki.

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.