Wersja do druku

Avatar użytkownika
Świeżynek
planuje kupic maszyne. Mysle o juki hzl27z..ale jakos nie widze do niej stopek, nie wiem czy je latwo dokupic. |Do lucznika jest mnostwo i latwodostepne a do tego nie sa drogie. Jak to jest ze stopkami do maszyn innych marek...? macie rozne maszyny, wiec macie doswiadczenie, a ja do tej pory mialam lucznik i kilka stopek do niej..moze lepiej kupic lucznik np amelia 2 2005...ta mi sie dosc wydaje sensowna..no juz nie wiem..prosze o porady..
Avatar użytkownika
Świeżynek
sama sobie odpowiem..napisalam do pewnego sklepu i udzielono mi odpowiedzi, ze pasuja stopki od innych maszyn np singera, lucznika. Ale nie wiem czy zamiast tej juki nie kupic singera 1120...aj, za duzo tych maszyn. jutro musze zamowic, nie bede sie tak dlugo zastanawiac. trzeba kiedys zaryzykowac..a ta maszyna juki wazy okolo 5.9 kg i jest mniejsza od mojego starego lucznika...nie wiem czy nie bedzie nia rzucac podczas szycia..coraz bardziej jestem przekonana do singera..im dluzej zwlekam z kupnem maszyny to zmieniam ciagle decyzje...a maszyny jak nie mialam tak nie mam a szycie czeka :)
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
No bo tak to właśnie jest z kupnem maszyny do szycia - problem w tym, że jest ich za dużo.

Można do tego podejść jak do jedynej, najważniejszej decyzji w życiu, jak do kupna ostatniej, najostatniejszej rzeczy, po zakupie której nic już nigdy się nie kupi. Tak, jak gdyby wielkie, sklepowe Allegro miało być zamknięte na zawsze i miało by się ostatnią, najostatniejszą szansą kupić cokolwiek.

A można wzruszyć ramionami, pomyśleć, czego się od maszyny się oczekuje i czy wie się na pewno, co kryje się za "dziurką jednostopniową" i "szwami owerlokowymi" i kupić coś, co się podoba:
a. cenowo /bo jedni twierdzą, że tylko wysoka cena jest gwarantem jakości, nawet jeśli się nie wie, na czym właściwie polega wysoka jakość maszyny, natomiast inni świetnie sobie radzą z tanimi maszynami /,
b. funkcjonalnie /bo jak się nie wie, co do czego służy to jest duża szansa, że właścicielka maszyny nigdy się tego nie dowie, bo stwierdzi, że szycie jest za trudne/,
c. wzorniczo /bo są osoby nie umiejące gotować, a kupujące robota kuchennego za 2400 zł, bo idealnie pasuje pod kolor kuchni. To samo można zastosować w odniesieniu do maszyny do szycia/.

Dlatego bardzo się ucieszyłam, kiedy zamiast napisać "No jak tam, nikt mi nie odpowie, jak to jest z tymi stopkami" napisałaś, że poradziłaś sobvie sama z tym problemem ;-) I że mówisz, że trzeba kiedyś zaryzykować ;-) Bo to będzie twoja maszyna i twoja decyzja ;-)

Ile ważą moje maszyny? Brother - 7 kg /ale jest to waga opisana na pudełku, więc na pewno razem z pedałem i akcesoriami/. Więc sama maszyna pewnie ten kilogram mniej.

Z jeżdżeniem maszyny po stole poradziłam sobie kupując piankową przeciwpoślizgową matę do mebli kuchennych w Ikei. Działa idealnie. Ale chyba takich Ikea już nie oferuje :-( Ale podobnie zadziałałaby piankowa mata łazienkowa do kupienia na metry albo podkładka przeciwpoślizgowa do chodników.

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Świeżynek
no czesto niektorym sie wydaje, ze im drozsza tym lepsza...|nawet nie zawsze znana marka znaczy, ze lepszy produkt.. Najlepiej by bylo przetestowac maszyna, ktora zamierza sie kupic, ale nie zawsze jest to mozliwe. Jakis czas temu bylam w moim miescie w roznych sklepach, sprzadawcy maja zwykle male pojecie ,a na polkach moze ze 4 maszyny. Jak tu wiec kupic..Moja znajoma krawcowa, ktora wiele lat szyla zawodowo, twierdzi, ze zbyt bajerzaste maszyny naszpikowane elektronika sa zbyt dlikatne. Ja nie wiem jak to jest, bo nie szylam na takiej. Ale wiem , ze w praktyce wyglada to tak, ze wielu bajerow podczas wzyklego okazjonalnego, domowego szycia bedzie niewykorzystanych..Dlatego wystarczy mi maszyna, ktora ma kilka funkcji wiecej a nie musi posiadac ich np 200 :)..Sa tez przeciez rozne ciekawe dodatki krawieckie, tasmy koraliki itp, ktorymi czasto mozna ozdobic odziez...
dobra kupuje maszyne, bo mi glowa peka od myslenia..:)

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.