Wersja do druku

Avatar użytkownika
Świeżynek
wczoraj zamowilam maszyne singer 1120..Dzis rano juz otrzymalam. Poczatkowo nie moglam sobie z nia dac rady. Chcialam wyprobowac wszystkie sciegi. Nas poczatku mi buczala,petelkowala ale musialam wszystko opanowac( moja wina),Instrukcja niby czytelna a czegos brakuje..Scieg krzyzykowy wychodzi niekompletny, bo moim zdaniem szyjemy go igla podwojna a nie pojedyncza, a tam nic nie napisali( w starej maszynie tego nie mialam , a na owerloku dawno szylam)..A jak szyc podwojna jesli jest jeden szpulownik na jedna nitke...w luczniuku mialam miejsce na druga nitke a tu nie...a w instrukcji nic na ten temat nie ma..poza tym wydaje mi sie dosc glosna tak jak moj stary lucznik..szylam jakis czas temu u kolezanki na redstar r10 i byla cichsza...Ale ogolnie ten singerek jest ok.. dobrze szyje, w miare solidnie wykonana, tylko szufladka dosc delikatna i niefajnie sie zaklada..poza tym za szybka to raczej ona nie jest ..ale zalezy co sie szyje, bo jak dlugie proste linie to wieksza predkosc jest pomocna, ale ogolnie nie jest zle...To czego nie znalazalm w opisach to moc..z tylu maszyny pisza, ze 85w.. W wielu opisach nie pisza, ze jest pozycjonowanie igly, a ono jest w pokretle szerokosci sciegu..poza tym stopka latwo wyskakuje, jest zatrzaskowo mocowana, na poczatku myslalam, ze cos nie tak, a ona tak lekko sie wysuwa. podczas szycia trzyma sie mocno.. w luczniku trudniej sie ja wypinalo..
moze ten opis komus pomoze..Moze ktos z was ma taka maszyne? Czasem warto wymienic sie kilkoma informacjami. Na razie jestem na etapie rozpracowywania maszyny i czegos moglam nie zauwazyc. Jskby co , to prosze mnie poprawic. Dzis juz zszywalam na niej rozerwany szew w worku na buty mojego syna i obszywalam zaslonki, jeszcze musze je skonczyc bo mi zostalo odrobine do przeszycia..
pozdrawiam wszystkich szyjacych..:)
Avatar użytkownika
Świeżynek
Ta maszyna wygląda bardzo podobnie do maszyny z Lidla, oczywiście o ile to jest ta



bo ta z Lidla wygląda tak


ja mam tą z Lidla i nie trzeba tam podwójnej igły, ale jeżeli użyjesz takiej, to efekt będzie taki jak na tych niższych ikonkach ściegu.
Wszystkie ściegi z górnej linijki, to igła pojedyncza, a z dolnej - igła podwójna.

Tutaj link do bloga, na którym marchewkowa pięknie na różne pytania odpowiedziała
http://www.marchewkowa.pl/2011/03/ohhh-sewing-machine-part-2-maszyna-do.html

Mam nadzieję, że pomogłam.
Pozdrawiam :)



--- Ostatnio edytowane 2011-10-14 21:59:04 przez bezdomna_szafa ---

--- Ostatnio edytowane 2011-10-14 22:36:19 przez bezdomna_szafa ---

--- Ostatnio edytowane 2011-10-14 22:36:43 przez bezdomna_szafa ---
Avatar użytkownika
Świeżynek
ta z lidla ma duzo sciegow..ale ja jej nigdy nie widzialam w lidlu...a mi ten s1c na lidlowskiej nie wychodzi na pojedynczej igle. No nie mam pojecia skoro twierdzisz, ze musi ..no sama nie wiem..a tak poza tym jeszcze troche szylam po poludniu i maszyna jakby sie rozkrecila. na poczatku pokretla ciezko chodzily, a teraz super...ogolnie jestem zadowolona jak bede wiecej szyc to na pewno poznac wiecej mozliwosci tej maszyny
Avatar użytkownika
Świeżynek
te krzyżyki dokładnie na stycznych nie wychodzą... niestety, ale to na pewno jest pojedyncza igła
Avatar użytkownika
Świeżynek
a moze zle ustawilam maszyne nieodpowiednio do tego sciegu moj scieg bardziej przypominal jakis dziwny wezyk..no sama juz nie wiem.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Mi też idealne krzyżyki nie wychodzą... raczej wężyk :)
Avatar użytkownika
Świeżynek
gdy dzis szylam na maszynie tlukla sie niemilosiernie..potem zacielo mi sie pokretlo od wyboru sciegu..a po chwili szyloa normalnie...czasem mnie drazni ta maszyna, niby szyje ok, nie petelkuje, ale czesto buczy przy starcie, czasem po prostu nie chce isc...no zoabcze jak bedzie dalej..
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Dziewczyny, sprawdźcie w maszynie, powinna być na pokrętle regulacja ściegów ozdobnych i elastycznych, żeby igła trafiała w punkty styczne.
________________________________________________________

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.