Wersja do druku

2 strony: < 1 2

Avatar użytkownika
Świeżynek
I co nie będzie mi się wichrowało pod teflonową?
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Pewności nie ma. Każda skóra jest inna i inaczej się zachowuje.

Ale w Burdzie od zawsze polecają teflonową stopkę albo teflonowy spray do szycia skór. Kiedyś można było tylko powzdychać, dziś można bez problemu kupić.

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ja mam wbudowany górny transport i bardzo długo wolałam zmniejszyć docisk stopki niż z niego korzystać (i często to się bardziej sprawdza), ale ostatnio zaczynam więcej go używać. Przydał mi się gdy szyłam niby tkaninę, ale taką dosyć mięsistą i wyciągającą się - po przejechaniu szwu zwykłą stopką miałam 2cm różnicy na końcu :) Z górnym transportem tkanina się tak nie rozciągała i od tej pory częściej do niego wracam, chociaż wielką fanką jej dalej nie jestem. Trzeba na każdej problematycznej tkaninie próbować różnych metod i zobaczyć co się sprawdza.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Szkoda, że nie ma tu fotki tej stopki.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Słuchajcie kochani, ostatnio wzięłam się za szycie rękawic kuchennych (z myślą że obdaruję bliźnich na gwiazdkę:)). Wiadomo że taka rękawica to parę warstw do zszycia. Trochę mi się te warstwy przesuwały względem siebie - pomyślałam wtedy że zafunduję sobie stopkę z górnym transportem. No i wiecie co usłyszałam w sklepie? A to, że taka stopka wcale nie jest przeznaczona do szycia kilku warstw (czyt. grubo pod stopką) tylko do szycia materiałów śliskich. Mocno się zdziwiłam, ale stopki nie kupiłam. Co Wy na to?
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Usiłowałam przy użyciu stopki z górnym transportem przepikować cienką tkaninę kurtkową Pumi i ocieplinę ( do stopki można dołączyć prowadnik, który ułatwia równe pikowanie)ale rewelacji nie było chyba lepiej mi się szyło zwykłą stopką.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ja używam podwójnego transportu (stopki z górnym) do pikowania po liniak prostych i do przyszywania lamówki i uważam, że jest dużo łatwiej.Dzięki niej górna i dolna warstwa przesuwają się w miarę równo i lżej, niż gdy całość jest "przesuwana" tylko przez dolny transporter.
________________________________________________________
Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam.
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Słuchajcie kochani, ostatnio wzięłam się za szycie rękawic kuchennych (z myślą że obdaruję bliźnich na gwiazdkę:)). Wiadomo że taka rękawica to parę warstw do zszycia. Trochę mi się te warstwy przesuwały względem siebie - pomyślałam wtedy że zafunduję sobie stopkę z górnym transportem. No i wiecie co usłyszałam w sklepie? A to, że taka stopka wcale nie jest przeznaczona do szycia kilku warstw (czyt. grubo pod stopką) tylko do szycia materiałów śliskich. Mocno się zdziwiłam, ale stopki nie kupiłam. Co Wy na to?
W instrukcji do mojej maszyny też pisali, że górny transport jest do śliskich materiałów. Co więcej pisali, że trzeba schować dolny transporter i szyć tylko na górnym. Kiedy spróbowałem tak szyć okazało się, że to kompletna bzdura i materiał stoi. Ostatnio szyłem zasłony z dość sztywnej i ciężkiej tkaniny i też mi się na początku rozjeżdżała. Stopka z górnym transportem trochę mi pomogła ale potem postanowiłem gęściej upinać szpilki i na uniwersalnej stopce też dało radę.
Avatar użytkownika
Administrator
No hmm nie do końca się zgodzę z tymi śliskimi materiałami bo ja używam tej stopki do szycia kocyków: bawełna + ocieplina + minky. Daje radę choć nie lubię jej zakładać, wolałabym mieć maszynę z górnym transporterem :D
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Mam,używam, do niektórych materiałów czy pod paruwarstwowy uszytek z podpinką-b. chętnie, love przy skórach.Moja Chickie mam wrażenie " wie, co dobre", zwłaszcza że niektóre z rzeczy trudno np. jest wpiąć z normalną grubością,ja użyć muszę tej "hafciarskiej" , nawet b. często więc sobie chwalę,a ona jest 2 razy większa.Myślę, że nie trzeba się ich bać, ale zastanowić,czy stopka w takiej cenie naprawdęjest cipotrzebna.
co do firemy nie wiem,bo jakupiłam jak zwykle, wszystko z breniny, dla mojej hafciary, bo tam używam dodatkowego miejsca na wielką grubiznę, IzuniaII- Łucznik szyje niezwykłości np. 5mm grubości piankę nieautomatycznie ale to jest maszyna mechaniczna,i ma inną konstrukcję...
________________________________________________________
Nie ma rzeczy niemożliwych. Są tylko bardzo nudne i czasochłonne.

2 strony: < 1 2

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.