Wersja do druku

2 strony: 1 2 >

Avatar użytkownika
Świeżynek
Szycie jest moja pasją i miłością.Przygodę z nożyczkami zaczęłam we wczesnym dzieciństwie.Mojej babci siostra przychodziła do nas i czasami cos skroiła, zszyła, przymierzyła a kończyła u siebie.Myślę, że właśnie od wtedy zaczęło się moje uwielbienie do odgłosu tnących nożyczek przesuwających się postole. Jak mialam okolo 10 lat próbowałam przerabiać sukienkę mojej mamy-piękny zielony szyfon. Ludzie w moim wieku wiedzą co to znaczyło w latach 70.Do dziś jestem pełna podziwu dla moich rodziców za ich wyrozumiałość i za to że mnie za te eksperymenty i wieczne nitki i ścinki nie zamordowali.
Od zawsze kochalam guziki mogłam je ukladać i oglądać godzinami-jak filateliści swoje znaczki.
Za to dzisiaj wśród koleżanek mojej córki znana jestem z tego, że zapięcia w rzeczach które uszyłam muszą być inne, wyjątkowe.
Uwielbiam rozkładać kawałek materialu i zastanawiac się co, a wlaściwie jak uszyć. Zdarza się,że do takiej tkaniny podchodzę wiele razy. Nagle np. w trakcie robienia zakupów olśnienie i wiem - tu mają być ciecia takie atakie tam marszczenie itd.
Czasami porównuję to z tworzeniem obrazu....malarz chodzi przy takim zagruntowanym płótnie, wie że to ma być np. widoczek ale jak i co to jeszcze nie. I w końcu -jest - i powstaje cudo.EWA








Avatar użytkownika
Administrator
Ewo ważne, że nas znalazłaś i że tu jesteś :)
Opowiedziałaś piękną historię miłości do krawiectwa. Ja tez uwielbiam gdy splot nitek o wymiarach 140x120 przestaje być tylko splotem a przeksztalca się w realną rzecz, w moje własne dzieło sztuki :)

--- Ostatnio edytowane 2011-10-28 22:45:21 przez Susanna ---
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Pogromca spamerów
witaj Ewo
czekam na twoje olsnione dziela :)
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Witam Cię Ewo :)
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Ciekawa historia!!!Witam!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Witaj Ewo :)
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Witaj:). Ja też bawiłam się guzikami. Podobno potrafiłam tak bardzo długo:D
________________________________________________________
"Inteligencja jest jak nogi, masz za dużo to się potkniesz" Terry Pratchett
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Ach, Ewo! Na tym właśnie polega cała radość - na realizacji własnych pomysłów!

Witamy w naszym gronie!

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Witam,Witam
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
mmmmm, ile w tym poezji :) witaj Ewo :)
________________________________________________________

2 strony: 1 2 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.