Wersja do druku

4 strony: 1 2 3 4 >

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Rozpoczęłam nowy watek bo chyba jeszcze nie ma tematyki toreb. Jedną już uszyłam ze wzmocnieniem z tektury, ale tu pojawia się problem z praniem, więc czym można wzmocnić konstrukcję torby by nie wyglądała jak worek...nie ma problemu gdy to malutka torba albo sztywny materiał albo wystarczy podklejenie flizeliną lecz w przypadku toreb XXL? Czy ktoś ma jakiś pomysł?
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
można
1) podkleić grubą flizeliną lub sztywnikiem krawieckim
2) podszyć pikówką (ociepliną)
3) podszyć pianką którą się daje pod panele podłogowe

każdy sposób mam sprawdzony i zdaje egzamin w zależności od konkretnej torby, czy plecaka
miłej zabawy:papa2:
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Może filc techniczny, wiesz, taki 4mm lub zalaminować kawałek tektury. Wydaje mi się, że na denka to powinno starczyć :)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Xanti juz wypisała najwazniejsze informacje, dodam jeszcze że czytałam na innym forum że dziewczyny usztywniają także np kliszą rendgenowską, tylko zastanawiam sie jakby ta klisza się pogieła, co w tedy. Sama kiedyś szyłam torbe dość dużą i niestety nie usztywniłam jej niczym bo wydawało mi sie zbędne (materiał wierzchni był dość gruby + podszewka), ale po skończeniu jej okazało się, że bardziej wygląda jak torba na zakupy, wiec usztywnienie musi być.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ja pytałam się w hurtowni z tkaninami, co byłoby najlepsze do usztywnienia toreb - choć myslalam o kopertówkach. POolecono mi taką białą siatkę, bardzo sztywną, ale jednoczesnie dość plastyczną, więc łatwa do wyginania. Kosztowała chyba z 10 zl/m, z tym ze szerokosc byla bodajze 120cm. Sprawdzila sie idealnie! Zrobiłam Ci zdjęcie.
Wyglada identycznie, jak budowlana siatka ktorą się daje na styropian, kiedy ociepla sie dom. Swoją drogą, te budowlane siatki tez są przeciez fajne - mowie o tych z tworzyw sztucznych.


--- Ostatnio edytowane 2011-11-08 14:03:03 przez monikowo ---
________________________________________________________

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Administrator
Ja pytałam się w hurtowni z tkaninami, co byłoby najlepsze do usztywnienia toreb - choć myslalam o kopertówkach. POolecono mi taką białą siatkę, bardzo sztywną, ale jednoczesnie dość plastyczną, więc łatwa do wyginania. Kosztowała chyba z 10 zl/m, z tym ze szerokosc byla bodajze 120cm. Sprawdzila sie idealnie!
Wyglada identycznie, jak budowlana siatka ktorą się daje na styropian, kiedy ociepla sie dom. Swoją drogą, te budowlane siatki tez są przeciez fajne - mowie o tych z tworzyw sztucznych.
Monia... Ty mnie kurcze zaskakujesz!
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Monia... Ty mnie kurcze zaskakujesz!

Czym?
Ja Ciebie? Ja jestem w szoku.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Administrator
Monia... Ty mnie kurcze zaskakujesz!

Czym?
Ja Ciebie? Ja jestem w szoku.
Pomysłowoscią :]
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ja kiedyś (rok temu) kupiłam flizelinę z klejem usztywniającą, przypomina kanwę wykrochmaloną. Cena ok 6zł. za metr szerokość 150 cm.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Dziękuje dziewczyny za liczne odpowiedzi. Bardzo dobre pomysły macie, na prawdę. Zapytam o tą siatkę- dziękuje Moniko za zdjęcie:)Grubszej flizeliny niż ta standardowa nie ma u mnie w miasteczku, wiec może pomacam jeszcze tą piankę, a pikówka na pewno się sprawdzi jako usztywnienie i zarazem podszewka. Jeszcze raz dziękuję. Pokaże na pewno efekt końcowy.
________________________________________________________

4 strony: 1 2 3 4 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.