Wersja do druku

Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam Was kochane!
Jestem studentką i obecnie mam do zrealizowania projekt w ramach jednego przedmiotu.
We wspomnianym projekcie muszę opisać materiały i surowce niezbędne przy produkcji męskich koszul ( taką specyfikacje wybrałam sama, myśląc, że będę miała dostęp do informacji w pobliskiej szwalni, jednak "nie mają czasu"). Tu pojawia się moje pytanie! Czy któraś z Was mogłaby mi pomóc? Opisać jakie materiały i surowce ( poprzez materiały rozumie się wszystkie przedmioty, które pomagają w uszyciu koszuli np. naparstki, igły itp, natomiast surowce to to co zostaje w produkcie : guziki, nici.. ) wykorzystywane są w produkcji męskich koszul? Potrzebuję fachowego słownictwa ( o ile takie jest w tej dziedzinie:D ) i byłabym przeogromnie wdzięczna za pomoc!
Stworzyłam sobie sama listę tych rzeczy, które mi przychodzą do głowy i tak się ona prezentuje:
MATERIAŁY:
- naparstki ( są jakieś rodzaje napartsków?)
- wzory, szablony ( taka koszula chyba nie powstanie z głowy, musi mieć jakiś szablon?)
- nożyczki
- maszyny do szycia
- igły ( czy też dzieli się na jakieś lepsze/gorsze? Nazwy własne?)
- stół krawiecki
------------------------------
więcej mi do głowy na temat materiałów nie przychodzi:) Teraz :
SUROWCE:
- nici białe + kolorowe (czy tutaj powinno się uwzględnić ich grubości? Czy są różne klasy jakości nici?)
- guziki ( czy te przy koszulach mają jakąś własną nazwę?)
- tkaniny ( koszule są powiedzmy w 60 % z bawełny i tu pojawia się kolejne pytanie- są różne odmiany bawełny? Jakie? Reszta to poliester.)
-------------------------
Co do surowców też nie wiem co więcej dopisać:) Jeżeli któraś z Was jest w stanie uzupełnić tą listę to bardzo dziękuję za pomoc. Uratujcie mi tyłek, proszę!:)
Pozdrawiam!!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
ha ha kojarzę takie projekty :D ale fakt dziwny produkt sobie wybrałaś :)

no to surowce: materiał, flizelina (usztywnienie do kołniezyna np), guziki, metka
materiały: szablon, kreda krawiecka, nożyce, nozyczki małe, maszyna krawiecka stębnówka oraz druga owerlok

są różne bawełny :) także takie 100% one są najlepsze

no to chyba wszystko, ale sądze że potrzebujesz jeszcze zużycie surowcow na gotowy produkt (mysle że znajdą się fachowcy) oraz może ilość takich produktów na zmianę roboczą na pracownika

powodzenia :)
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Juli, uwzględniając co poprzedniczka napisała dodałabym grubość igły w zależności od materiału, bo przecież koszule nie muszą być tylko z bawełny, ale i z lnu, flaneli itp trzeba uwzględnić rodzaj nici ( http://moda.bobyy.pl/artykul/szcie-z-sistu ), do koszul np do kołnierzy używane sa takie plastikowe wkładki (nie przy wszytskich), można tez dodać haft, aplikacje no po prostu wszystko jeśli to ma nie być podstawowa koszula oczywiście.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
:O No ja nie jestem fachowcem :P
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
To ma byc produkcja / w sensie masowa/ czy takie szycie powiedzmy miarowe jak my tu sobie urzadzamy?? Bo to dwie nieco różne bajki. czy chodzi tylko o spis wszystkich materiałów z których owa koszula powstaje??

--- Ostatnio edytowane 2011-11-25 18:44:09 przez aurin ---
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Zaczynamy od projektu wraz z opisami szycia - czyli dokumentacji techniczno- technologicznej w przypadku szycia seryjnego bądź wiekszych ilości. Jeśli można wiedzieć - co studiujesz i do jakiego przedmiotu potrzebujesz takich informacji?

obejrzyj sobie przykład koszuli policyjnej - taką tylko dokumentacje znalazłam w internecie. Więcej możesz znaleźć w podręcznikach do technologii dla szkół odzieżowych
http://przetargi.policja.pl/download.php?s=5&id=14033



--- Ostatnio edytowane 2011-11-25 23:33:26 przez jolka68 ---

--- Ostatnio edytowane 2011-11-25 23:47:40 przez jolka68 ---

--- Ostatnio edytowane 2011-11-25 23:48:10 przez jolka68 ---

--- Ostatnio edytowane 2011-11-25 23:53:04 przez jolka68 ---

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.