Wersja do druku

40 stron: « < 2 3 4 5 6 7 8 > »

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ktoś tu chyba robi ze mnie głupka.Trudno mi jakoś uwierzyć,ze to są prace amatora.
________________________________________________________
MAM 36 LAT OD 14 MIESZKAM NA SYCYLII.W WOLNYM CZASIE ZAJMUJE SIĘ SZYCIEM CO SPRAWIA MI DUŻO PRZYJEMNOŚCI.


http://dafefa-dag.blogspot.com/ -MÓJ BLOG

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Aż się zarumieniłem od Waszych komentarzy! :-) Baaardzo dziękuję!

Idealne te spodnie nie są jeszcze, ale następnym razem będę wiedział co poprawić. Zarówno w tych jak i poprzednich spodniach najwięcej trudności sprawiło mi wszycie paska, aby on wyglądał przyzwoicie. Oczywiście irytowałem się przy szyciu, bo nitka mi od dołu się plątała, ale szyłem kilka warstw sztruksu i naciąg górnej nitki był za słaby, dałem na opór i szyło elegancko :)

Jak czegoś nie wiem jak uszyć to wpisuję po angielsku w youtube i zawsze znajdę potrzebny filmik.

A spodnie szyję, bo w sklepie ciężko mi dostać takie, aby pasowały na mnie i nie kosztowały fortuny. A za 1,5 metra materiału zapłacę około 30 zł a i radość większa jak samemu się coś zrobi a jak ktoś doceni to w ogóle.

Najbardziej się boję szyć sukienek (nie dla siebie oczywiście) i koszul. Choć w głowie mam pomysły.

W przyszłości chciałbym samemu robić wykroje, ale najpierw muszę poszyć różne rzeczy, żeby wiedzieć w jakiej kolejności co szyć, jak układać wykrój na materiale, w ogóle rozpoznawać materiały i wiedzieć co z jakiego uszyć. Jeszcze sporo nauki przede mną. Ale na tym forum jest pełno rad, często korzystam z wyszukiwarki tutejszej, aby jakąś podpowiedź znaleźć.

Jutro jadę do Poznania, więc pewnie kupię coś na kolejne spodnie (sztruksu na pewno nie, bo te małe niteczki mnie do szału doprowadzają i maszynę trzeba czyścić), coś mamie, może odważę się na sukienkę i chciałbym jakiś materiał na lepszą wersję mojego pierwszego uszytku :)

Ale się napisałem, chyba bloga założę... :-)
________________________________________________________
Mój blog o zmaganiach z maszyną do szycia http://bartasde.blogspot.com/
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
To milusich zakupów i sterty materiałów. Spodnie wyglądają rewelacyjnie!!!:)
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Blog dobry pomysł:) Trzeba się wypisać:) i naszyć:)
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Mistrz Krawiectwa
Przyglądałem się fotkom Twoich nowych spodni i...... nie ma się do czego przyczepić ! Bartku, szyjesz za dokładnie..... (oczywiście to żart).
Fajnie, że szycie zaczyna sprawiać Ci radość, to jest tak jak człowiek coś polubi, to stara się zgłębiać temat i Ty to z wielkim powodzeniem robisz, radzisz sobie doskonale !!
Bartku namawiam Cię do szycia sukienek, bluzeczek czy spódniczek, napewno masz dla kogo. Oczywiście zaczynaj od prostych fasonów, a przekonasz się, że w damskich ciuszkach jest jakiś czar i ładnie uszyta sukieneczka, która dobrze leży na właścicielce, daje niesamowitą satysfakcję. Z prostego kawałka materiału wyczarowujesz piękną, estetyczną i funkcjonalną rzecz. I na tym polega radość szycia, coś potrafisz zrobić fajnego dla siebie, dla innych. Jestem pewien, że jak spróbujesz szycia sukienek, nie będziesz miał trudności, a każda kiecka jest praktycznie inna, z każdej coś nowego się nauczysz.
Powodzenia Bartku !!




















Avatar użytkownika
Administrator
Osz kurcze - kolejne super uszyte spodnie! I kolor fajowy :D Brawo! Życzę owocnych zakupów w Poznaniu :)
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Wstawiam zaległy uszytek, jest to spódnica dla mamy. Kolor jak widać, wełna parzona. Z tyłu lepiej wyglądałby rozporek, ale jak mama jest w ruchu to fajnie to wygląda. Cały opis szycia spódnicy pojawi się na moim blogu :)





________________________________________________________
Mój blog o zmaganiach z maszyną do szycia http://bartasde.blogspot.com/
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
No, no, no.... mama musi być przeszczęśliwa:)
________________________________________________________
"Inteligencja jest jak nogi, masz za dużo to się potkniesz" Terry Pratchett
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Mama na pewno bardzo sie cieszy z takiego syna :D kolor mi sie podoba, tez sie przymierzam do tkaninki w podobnym odcieniu...
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Bardzo ładnie uszyta spódniczka śliczny kolorek :) brawo :oklasky:

40 stron: « < 2 3 4 5 6 7 8 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.