Wersja do druku

Avatar użytkownika
Świeżynek
Jako moje pierwsze dzieło chciałabym uszyć kołnierzyk typu bebe do koronkowej sukienki. Taki dopinany. Potrzebuję porady z czego uszyć taki kołnierzyk? Jaki typ materiału (żeby był do tego łatwy w obsłudze dla początkujących) powinnam użyć?
No i może macie pomysł gdzie szukać wykroju takiego kołnierzyka (niestety nie mam żadnej bluzki, z której mogłabym 'ściągnąć').
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Czy chodzi Ci o coś takiego ? Z tego co pamiętam ze szkoły nauczycielka kazała położyć mustro przodu i tyłu na tkaninie łącząc ramiona, w miejscu podkroju szyi ramię stykało się ze sobą, a miejscu wszycia główki rękawa ramię miało nachodzić centymetr jedno mustro na drugie. Po takim ułożeniu odrysować powstały podkrój szyi na papierze i dalej według potrzeby narysować kołnierzyk, to chyba już będzie proste. Jeżeli miałby być dopinany musisz wykroić ten kołnierzyk 3 razy, 2 warstwy do kołnierza, a trzecią ewentualnie przyciąć tylko do takiej długości żeby doszyć zatrzaski czy tam wykonać w nim dziurki...
________________________________________________________

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Świeżynek
Tak, dokładnie taki jak na rysunku 4 mam na myśli :) A jaki materiał będzie odpowiedni dla takiego kołnierzyka (żeby się sensownie komponowa z koronkową sukienka?).
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Ale ten kołnierzyk w tym linku będzie dobrze leżał jak jest wszyty w stójkę, tak mi się wydaje...aczkolwiek mogę się mylić
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ale ten kołnierzyk w tym linku będzie dobrze leżał jak jest wszyty w stójkę, tak mi się wydaje...aczkolwiek mogę się mylić
Magda, sposób który opisałaś jest właściwy do takiego kołnierzyka. Rzeczywiście kołnierzyk z linka jest raczej do stójki - nie będzie układał się dobrze podczas jego noszenia.
Jolka

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.