Wersja do druku

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Mam taki problem, mam wykrój 126 płaszcza z burdy 1/2011 taki jakby z szalem niezapinany i chciałabym go uszyć z flauszu a wykrój jest na loden czyli coś co nie wymaga podszywania i tak dalej co zrobić, nie chciałabym go obszywać jakąś tasiemką tylko w jakiś sposób podszyć brzegi czy taśma ripsowa by się nadała czy macie inne pomysły? Z góry dziękuję za wskazówki:)
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Podstawowym problemem jest fakt, że flausz ma wyraźną prawą i lewą stronę. W takim wypadku rozwiązaniem byłoby zwykłe odszycie kołnierza i wszycie podszewki, tylko przy tym modelu może się to okazać grube i kiepsko układać ,ale wtedy unikniesz wypychania materiału. Można by jeszcze pokombinować (ale ja nie testowałam i nie dam nic sobie uciąć:) )na przykład odciąć kołnierz i uszyć go z flauszu i jakiegoś ładnego, pasującego, cienkiego materiału (musi być ładny, bo trochę go będzie widać), przyszyć tak, żeby "podszewka" była spodem kołnierza, szew łączący ukryć pod podszewką. Wiem, że to może niezgodne ze "sztuką", ale jestem samoukiem i mogę nie wiedzieć, że się nie da :oczko: A szwy wewnętrzne oblamować tym samym materiałem. Podszewkę dałabym też w rękawy, żeby się nie wypychały.
________________________________________________________
"Inteligencja jest jak nogi, masz za dużo to się potkniesz" Terry Pratchett

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.