Wersja do druku

Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Ponieważ "woda" to jeden z moich ulubionych dekoltów (bo w moim wypadku działa jak mikroskop), to postanowiłam wstawić dwie krótkie ale mam nadzieję zrozumiałe instrukcje "lania wody". Rysunki powstały na podstawie "Patternmaking for fasion design". Im bardziej miękki i lejący materiał tym wody może być więcej a i tak lepiej kroić ze skosu. Gdyby ktoś zauważył błędy to proszę o informacje:D

--- Ostatnio edytowane 2012-01-03 10:55:14 przez agaaffek ---

--- Ostatnio edytowane 2012-01-03 20:22:53 przez agaaffek ---

Ania słusznie podpowiedziała, że nie musi być ze skosu, niektóre tkaniny są tak miękkie i lejące, że mogą być krojone zgodnie z kierunkiem nitki. Wato się takimi materiałami trochę pobawić, zmiąć (ostrożnie), strzepnąć, przełożyć przez ramię itp, żeby zobaczyć jak układają się w różnych konfiguracjach. Przed skrojeniem warto również zaznaczyć długość dekoltu na materiale (pozioma kreska) i przyłożyć do sylwetki. Będzie wiadomo czy jest odpowiedni.

--- Ostatnio edytowane 2012-01-03 20:28:24 przez agaaffek ---

--- Ostatnio edytowane 2012-01-03 20:29:05 przez agaaffek ---
________________________________________________________
"Inteligencja jest jak nogi, masz za dużo to się potkniesz" Terry Pratchett

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Administrator
Aaaa dzięki Agaaffku!! Ja chcę dekolt wodę nie taki głęboki :) Kupiłam w lumpeksie kawał lejącego się materiału i myślę, że do takiej bluzki/sukienki byłby idealny :)
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stały Bywalec
Dziękuję. Mnie też na pewno się to kiedyś przyda.
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Świetnie opracowane!

Tak sobie tylko myślę, że krojenie ze skosu nie zawsze jest konieczne. Zależy od tego, jak leje się materiał i jaki efekt jest zaplanowany. :)

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Dzięki Agaaffku.Wykorzystam na pewno ,to jest też mój ulubiony dekolt
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
To dobrze, cieszę się. Jednak opis wymaga uzupełnień i zaraz to zrobię.
________________________________________________________
"Inteligencja jest jak nogi, masz za dużo to się potkniesz" Terry Pratchett
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Dekolt woda wskazany dla osob z niewielkimi piersiątkami ( czyli pour moi), będę taki szyć:hura: Albo sciagne gotowy z papavero, albo zrobie własny osobisty. Bo od czasu konstrukcji formy na bazie tej sukienki Asos, to zaczynam coraz smielej sama tworzyc i do swojej sylwetki dopasowywac. Potem lezy praktycznie idealnie, nic nie musze zwezac, zmieniac:tak:
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Super, ja akurat należę do małopiersiątkowych i chetnie skorzystam z takiego dekoltu:)
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Administrator
Witam w klubie :D
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Super podpowiedź.Dzięki. Zawsze to zaoszczędzony czas na swoje kombinacje, choć wesoła twórczość tez wskazana:) Oby tylko nie sknocić...
________________________________________________________

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.