Wersja do druku

Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam. Za niedługo mam studniówkę. Niestety nie udało mi się znaleźć w sklepie sukienki, która by mi odpowiadała, w związku z czym zdecydowałam się na uszycie. Na internecie trafiłam na ładną sukienkę, jednak nie wiem jaki materiał nadawałby się na nią najbardziej.
Moje pytanie- z jakiego materiału jest uszyta? Wiem jedynie, że to na dole to tiul.
Z góry dziękuję za odpowiedź.

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Świeżynek
Proponuję taftę, ładnie się ułozy razem z tiulem,może być atłas jedwabny,ale najbardziej dostępna będzie tafta.:oczko:
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
wydaje mi się że to gabardyna lub coś podobnego
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Sztywny tiul i jakis wydaje mi się że sztywniejszy na wierzch bo ładnie się te fale układają przy dole a może jakaś grubsza bawełna chociaż na studniówkę przydałby się jakiś bardziej wystrzałowy materiał- żakard
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Wydajemi się że ta sukienka ładnie by wyglądała uszyta z gładkiej tafty, lekko by szeleściła, tak zmysłowo. Przypomina współczesną wersję kopciuszka:)
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Kupiłam coś takiego co sprzedawca określał jako tencel, ale to "szczyrny" (to znaczy 100% poliester), cienki, całkiem ładny z bardzo cieniuteńkim (ułamek milimetra) prążkiem. Mogłoby być z tego, jest cienki lekko sztywny, trochę elastyczny, widziałam z tego sporo sukienek. Ale możesz poszukać też tu:

http://www.tkaniny.net/Tkaniny/Tkaniny-odziezowe/Tafta-poliestrowa/Tafta-uni.htm?shop=fabfab_pl&SessionId=&a=catalog&t=30&c=167&p=167&group=2

Co do poliestru, to rozmawiałam ostatnio z właścicielką sklepu z tkaninami (ja znam ją od ponad 15 lat) i mówiła, że nowa generacja tych tkanin "oddycha".
________________________________________________________
"Inteligencja jest jak nogi, masz za dużo to się potkniesz" Terry Pratchett
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
agaaffek ! Cóż za przepiękny link podałaś:) , piękne tkaniny , tylko trochę drogo :zly:
________________________________________________________

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.