Wersja do druku

2 strony: 1 2 >

Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam
Mam problem z maszyna do szycia arka radom minie, model podobny do pixie.
Wszystko działa jak należy, czyli nitka górna wyciąga dolną z bębenka ale dalej pojawia się problem. Otóż te dwie nitki, górna i dolna nie łączą się w scieg, nie szyją. Wyciągałam bębenek, ale wsadziłam go z powrotem. Może żle wkładam szpulkę w bębenek ( bębenek poziomy). W instrukcji jest napisane, że nitkę wystarczy tylko wyjąc około 5 cm z bębenka i nie przekładać nigdzie i tak działało. Dodam, że bębenek jest inny niż tradycyjny metalowy, o taki: http://www.sew4less.com/images/p_5894_1196887073.jpg (dodam także zdjęcie w załączniku)
Także inne opcje działają, tylko te nitki nie łączą się w scieg.
Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Świeżynek
Powodem może być igła która nie dostaje sie daleko do bębęka i nie wiąże nici lub nr igły do materiału o nici Niektóre maszyny są wyczulone na takie rzeczy sprawdz możliwie wszystkie kąbinacje.
Avatar użytkownika
Świeżynek
To nie igła, ponieważ sprawdzałam. Dodam więcej zdjęc w załączniku. Jak zdjęłam pokrywę i wyjęłam szpulke to widać, że chwytak łapie nić robi pętelkę ale nie wychodzi na górę jak "supełek" (scieg)
Może ktos jeszcze się wypowie
Pozdrawiam

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Świeżynek
Dodam że igła nie jest ani za nisko ani za wysoko, w odpowiednim momencie styka sie z chwytakiem, żabki tez sie chowaja jak kręce kołem. Może jakos nitke odpwoiednio wprowadzic w ten bębenek
Avatar użytkownika
Świeżynek
Dodam że igła nie jest ani za nisko ani za wysoko, w odpowiednim momencie styka sie z chwytakiem, żabki tez sie chowaja jak kręce kołem. Może jakos nitke odpwoiednio wprowadzic w ten bębenek
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
a może trzeba wyczyścić okolice bębenka?
a co na to instrukcja obsługi?
Avatar użytkownika
Świeżynek
Zaraz a czy to co pokazujesz ten bębenek to już jest przygotowany do szycia to znaczy czy ta nitka tam luzem leży nigdzie sie ją nie zachacza ??????
Avatar użytkownika
Świeżynek
Bo ja mam podobnie położony bebenek i nitka po zahaczeniu przechodzi przez środek w kierunku igły Niewiem próbuje Ci pomóc....
Avatar użytkownika
Świeżynek
Na zdjeciu nitka jest luzem, poczym przekrecam kolo w kierunku do siebie i niitka zahacza sie i chwytak i wlasnie przechodzi wtedy przez srodek. Jezeli chodzi o bebenek to nie przekladam przez zadne haczyki tej nitki.
Avatar użytkownika
Świeżynek
To kochana nic już dobrego Ci nie powiem bo niewiem ,to trudne .Musisz sama pomalutku dojść, ja tak robie we wszystkich nurtujących mnie rzeczach należe do uparciuchów.Anapewno Ci sie uda......

2 strony: 1 2 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.