Wersja do druku

2 strony: 1 2 >

Avatar użytkownika
Świeżynek
Zakupiłem dziś świetny płaszczyk (za jedyne 8,50 - nie spodziewałem się wyprzedaży w ulubionym ciuchiolandku) i pojawia się pewien problem. Do tej pory jedynie skracałem płaszcze i ew. robiłem drobne korekty na szerokości ale w samym pasie (wystarczyło zrobić małą zaszewkę z tyłu imitującą zwyczajny szew) i nie miałem z tym większego problemu. Teraz jednak sprawa mnie trochę przerasta i nie za bardzo wiem od czego zacząć, które elementy przerobić i w jakiej kolejności.

Będę wdzięczny za pomoc.

Załączam zdjęcia płaszcza.

PS

Wiem, że muszę kupić komplet guzików i je przyszyć, ale czy przesunąć też linie wzdłóż, których naszyte są guziki?

--- Ostatnio edytowane 2012-01-27 21:24:50 przez Tomek ---

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Tył płaszcza Przód płaszcza
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ja bym zwężała od pachy w dół po bocznych szwach oczywiście od środka . Może dasz fotke siebie w płaszczu było by wiadomo co podpowiedzieć . Super zakup :)
Avatar użytkownika
Świeżynek
Też myślałem o zwężeniu od pachy w dół, jednak aby płaszcz lepiej leżał, muszę również przesunąć rękawy o 1cm do środka, ale nie wiem kompletnie, jak się do tego zabrać...

Moje zdjęcia w płaszczu zamieszczę jutro.

--- Ostatnio edytowane 2012-01-27 23:13:01 przez Tomek ---

--- Ostatnio edytowane 2012-01-27 23:13:40 przez Tomek ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Też jestem bardzo ciekawy rad ja kupiłem marynarkę rozmiar na tatę a ma pasować na mnie. Pewnie podobnie będzie się zwężało
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Ja kiedyś coś zwężałam w ten sposób, tylko to była bluzka, a tu będzie mój sposób wymagał wiele pracy, ale może choć trochę pomogę, wyprułam rękawy, rozprułam boki, położyłam jedno ramię na drugim przesunięte o tyle ile potrzeba było je skrócić i odrysowałam :), bo wiadomo jak chcę skrócić ramię bo za szerokie to automatycznie powiększy się podkrój pachy i będzie go za dużo do rękawa, więc trzeba to tak przyciąć żeby otwór na rękaw nam się nie zmienił, docinam ramię z pokrojem i automatycznie odrobinę zwężam ciuch po bokach, myślę że resztę można sobie dowolnie regulować. Może ktoś ma lepszy sposób, ale trzeba czasem kombinować ja sobie to tak wykombinowałam :)... no to mamy jedna stronę, potem jak już narysujesz spinasz równo 2 strony o docinasz razem żeby obie były zmniejszone, wiadomo :D

--- Ostatnio edytowane 2012-01-28 09:58:01 przez Magda ---
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Magda - podpisuję się pod twoją metodą. :) Też tak robię :)

Tomku - wygląda, że to dużo pracy - ale uwierz mi, da najlepszy efekt, a w dodatku przyjrzysz się "bebechom" i fabrycznemu szyciu, a to świetna szkoła.

Aha - przesuwanie guzików to nie najlepszy pomysł. Zwęzisz przód w stosunku do tyłu i zupełnie rozwalisz proporcje. Szwy łączące ramiona z przodem pojadą do przodu i będziesz wyglądał, jakby ktoś przed chwilą miał z tobą do "porozmawiania" i złapał cię z przodu "za fraki". Może przesadziłam, ale...

Ania



--- Ostatnio edytowane 2012-01-28 10:05:30 przez czeremcha ---
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Świeżynek
Dziękuję za podpowiedzi,

Dziś po południu zabieram się za prucie i przeróbkę. Na szczęście podszewka w płaszczu nie jest przyszyta w całości tylko w kilku miejscach na krótkich tasiemkach, więc choć z tym nie powinienem mieć problemu.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ja mam do przerobienia w taki sposób bluzkę i też nie wiedziałam jak się do tego zabrać.Jak dobrze korzystać z dobrych rad:)
Avatar użytkownika
Świeżynek
Po odpruciu poszewki okazało się, że płaszcz posiada w środku bliżej nieokreślone pleśniawe naloty, niestety muszę go wyrzucić, ehhh... a już miałem nadzieję, że uda się z niego coś fajnego stworzyć.

Na szczęscie został mi komplet ładnych guzików, które dziś do niego zakupiłem :)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Szkoda ,czasami w ciucholandach mozna spotkać perełki za niewielkie pieniądze.

2 strony: 1 2 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.