Wersja do druku

Avatar użytkownika
Świeżynek
Helpunku! Poratujecie mnie radą i wsparciem? Otóż potrzebuje zrobić formę (a potem uszyć) na takie cuś, w czym występowała pani piosenkarka Cheryl Cole.
Tu zdjęcie http://news.softpedia.com/images/news2/Cheryl-Cole-Performs-Fight-for-This-Love-on-X-Factor-2.jpg
i film http://www.youtube.com/watch#!v=AjCAHmHMKTE&feature=related
I tak dumam jak ogarnąć temat. Kombinuję żeby bazą była forma na żakiet z frakowym cięciem, do tego stójka. I główna moja troska to te ramiona. Czy wystarczy jak poszerzę i podniosę nieco linię ramion i analogicznie główkę rękawa? żeby zmieścić tam największe poduszki jakie znajdę ;) dwie pary poduszek? ;) Dobrze kombinuję? Czy nie bardzo? Macie jakieś pomysły, rady, wskazówki? Będę wdzięczna za wszelaką pomoc. Obiecuję, że jak się uda, to podzielę się efektem na forum ;)
Avatar użytkownika
Niespodzianka
MOŻE TO CI POMOŻE- robiłem to na "prędce".
Na pewno należy podnieść ramiona i trochę główkę rękawa.Wg. mnie górę przodu i tyłu podklej dość sztywną klejonką od lewej strony. Na filmiku słabo było widać szwy.Wrzuć potem fotkę, jak CI się uda zrobić. Tyle mogłem pomóc.B-)
POZDRAWIAM
________________________________________________________
  
Artur


Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
moja propozycja
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Według mnie ten rękaw wygląda jakby miał odszytą zaszewkę, aby się tak układać, podobny jest w najnowszej burdzie.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Niespodzianka
Witajmiss_eta nie mogłaś napisać imienia?
Czuję się jakbym pisał do obozu- to straszne, nie ma czego się bać:)
Jak tam udało CI się coś sklecić?:-S
________________________________________________________
  
Artur


Avatar użytkownika
Świeżynek
Zrobiłam formę "kadłubka", konsultowałam ze znajomą krawcową i na papierze wygląda ok ;) Panett - baaardzo dziękuje za rękaw, też mi się wydawało, że tam zaszewka jest, ale nie wiedziałam jak się takie cudo konstruuje. Podumam nad tą formą w wolnej chwili, może dojdę jak to ugryźć samodzielnie ;) Materiał zdekatyzowany, dziś się biorę za krojenie i szycie do pierwszej miary. Mam tremę, a jutro przymiarka.

PS. Arthurze, mój nick ma coś wspólnego z imieniem i jest wynikiem zabawnego przypadku ;) Pracując swego czasu na wyspach brytyjskich dostawałam listy z banku tytułowane właśnie w tej sposób: Dear Miss ET MojeNazwisko. Mam dwoje imion w dowodzie i to są ich pierwsze litery :D A że wyszła zbieżność z imieniem kosmity z filmu, to tym zabawniej i się przyjęło ;))

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.