Wersja do druku

2 strony: < 1 2

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Każdy sposób jest dobry byle skuteczny :D.Staram się nie grzebać przy bębenku :)))
________________________________________________________
"Nadzieja ma skrzydła ,przysiada w duszy i śpiewa pieśń bez słów "
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Każdy sposób jest dobry byle skuteczny :D.Staram się nie grzebać przy bębenku :)))
Też kiedyś się starałam ale jak klient chce to musi mieć i musiałam zacząć. Na początku miałam narysowane w jakiej pozycji była wyjściowo śrubka w bębenku (np. pisakiem do płyt na bębenku) i dopiero kręciłam.
teraz już na wyczucie lece ale to trzeba się przemóc
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Świeżynek
Ja też preferuję szycie po lewej.Grubsza do bębenka,cienka na szpuli. Chcąc nie chcąc trzeba pobawić się z napięciem na bębenku. Sama jestem amatorką, ale trzeba próbować by osiągnąć rezultaty.
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Jakaś epidemia z tymi nićmi:zly:. Ja walczyłam wczoraj i dziś. Podsumowanie i wnioski:
- stan dolnej nitki zależy od materiału (grubszy jeans szyje się gładko i ścieg po obu stronach wygląda całkiem, całkien, na cienkim lnie przy tych samych ustawieniach - makabra), dlatego każdorazowo czeka nas kilka minut szamańskiego tańca dookoła maszyny:stres:;
- niekiedy nie da się uniknąć kombinacji przy bębenku, nawet w maszynie elektronicznej, która w kwestii naprężenia nici jest jak najbardziej mechaniczna:bezradny:;
- zastosowanie igły do jeansu poprawia wygląd ściegu w każdym przypadku:D;
- zastosowanie jednakowej grubości nitek górnej i dolnej niweluje problem niesymetrycznego ściegu, niemniej w przypadku cienkich tkanin lepiej unikać grubych nici i u góry i u dołu, bo ścieg wygląda wtedy zbyt masywnie;
- krawcowa zmęczona nierówna walką z nićmi powinna położyć się spać, poukładać puzzle lub pójść na spacer:kotek::pies:, po czym ponownie zasiąść do maszyny w celu przeprowadzenia dalszych badań i eksperymentów:oczko:
________________________________________________________
"Inteligencja jest jak nogi, masz za dużo to się potkniesz" Terry Pratchett
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Zwłaszcza ostatnia uwaga jest słuszna. W każdym calu.

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

2 strony: < 1 2

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.