Wersja do druku

2 strony: 1 2 >

Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam, mam nietypowy problem. Posiadam domowa maszyne do szycia ,nie jest firmowa, prosta ,dla poczatkujacych ,wydaje mi sie dobrej jakosci. Chcialam podszyc jeansy w nogawkach ,czyli typowo na 3 warstwy materialu. Uzylam standardowej igly numer 100 czyli 16. Kupilam specjalna nic do jeansow numer 30 (jak polecila mi sprzedawczyni). Naprezylam nic najpierw na numer 5 z 9 mozliwych ,zrbily mi sie wezly od spodu materialu ,wiec zmienilam na scieg 7,8 az doszlam do 9 i nic nie pomoglo. Postanowilam zmiejszyc naprezenie ,az doszlam od 9 do numeru 1 ,a wezly robily sie coraz to gorsze. Zalezalo mi na tej nici ,aby scieg wygladal profesjonalnie. Zaznaczam ,ze igla byla nowa,a probowalam uzyc siegu prostego ,najpierw szerokiego,potem sredniego ,a na gestym prostym zablokowalo mi igle w bebenku i mialam problem z wyciagnieciem jej. W koncu uzylam nici 100% poliestrowej numer 50 i dla tej samej igly scieg wyszedl mi idealny. Nie wiem w czym tkwi problem. Jak myslicie co robie zle? Mam nadzieje ,ze maszyna powinna sobie poradzic z taka nitka. Prosze o porade.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
a nić numer 30? to zanczy ze gruba czy cienka bo sie nieorjentuje??
ja kiedyś szyłam nicią taką grubszą na i miałam ten sam preoblem myslałam ze to z maszyną coś nie tak (akurat ją wtedy kupiłam) ale okazało sie ze maszyna nie jest przestosowana do grubych nici od tamtej pory urzywałam nici ariadny (na niej pisze talia 120) co oznaczją te numery?
________________________________________________________
porozmawiajmy o szyciu.


Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Mniejszy numer to grubsza nić . Faktycznie jest tak że jak szyję na 30 to trzeba ją nieżle dokręcić Ja mam maszyne przemysłową więc dokręcam ile trzeba i próbuję czy wystarcza Jak u ciebie to spróbuj maksymalnie może się uda i sprawdż czy napewno przechodzi nitka przez talerzyki bo może wyskoczyła , przy grubej nici to się zdarza
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam serdecznie ja do szycia jeansów używam igły 90 nici grube 30 ale tylko górną nitke do bębęka daje nici normalne koloru spodni i szyje mi sie super a kiedyś to miałam tak jak Ty i płakać mi sie chciało.Możesz spróbować.......
Avatar użytkownika
Świeżynek
Dzieki Wam za podpowiedz. Ja wiem tyle ze im wiekszy numer nici tym jest ona ciensza,czyli 120 jest cieniutka, 50 srednia a 30 gruba. Tego sie dowiedzialam w sklepie. Sprobuje metody z jedna nicia cienka ,a druga gruba, mysle ze to dobry pomysl.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Karola pamiętaj o dokręceniu naprężenia górnej nitki .Nawet bardzo mocno ,ja muszę dokręcić prawie na max .
________________________________________________________
"Nadzieja ma skrzydła ,przysiada w duszy i śpiewa pieśń bez słów "
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
No i dziś miałam ten sam problem, bo doleciałam z napręzeniem do 9 i dalej byłam niezadowolona. Górna nić w porządku a na dole troche lipa w proszku;/ dwóch grubości w moim przypadku nie mogłam zastosować, bo podwijałam spodnie i szyłam po lewej stronie na podwinieciu, a cienka nic po prawej to bez sensu. Zostawiłam jak wyszło, ale nastepnym razem cos pokombinuję przy ozdobnych stebnówkach.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Nitka 30 na górze ,120 na dole w bębenku .30 przykręcona na max ,i szyjesz po prawej stronie nogawki ,jeśli coś ucieka przyfastryguj :) .Spróbuj na łatce .Pozdrawiam . A i jeszcze jedna zasada jak od spodu są pętelki to znaczy że nadal trzeba przykręcić górę .Lub że coś jest w innym przypadku coś nie tak z górną nitką .
________________________________________________________
"Nadzieja ma skrzydła ,przysiada w duszy i śpiewa pieśń bez słów "
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
No i dziś miałam ten sam problem, bo doleciałam z napręzeniem do 9 i dalej byłam niezadowolona. Górna nić w porządku a na dole troche lipa w proszku;/ dwóch grubości w moim przypadku nie mogłam zastosować, bo podwijałam spodnie i szyłam po lewej stronie na podwinieciu, a cienka nic po prawej to bez sensu. Zostawiłam jak wyszło, ale nastepnym razem cos pokombinuję przy ozdobnych stebnówkach.
ja zawsze szyje po lewej (no chyba że skracam z zachowaniem oryginalnego zakończenia) i jak chcesz żeby po prawej była gruba to na dół załóż grubą a na górę cienką w razie czego można regulować naprężeniem na bębenku.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
O, propozycja wikuni to mi sie bardziej podoba:) Wiem, ze moze to niewielki kawałek szycia jesli chodzi o nogawki, ale szczerze, to nie chce mi sie bawic z fastrygowaniem przy głupich nogawkach, az tak tragicznie nie wyglada choc może być lepiej:) i sprawdze to przy najblizszej okazji, bo dżinsy w planie:) Dzieki:) a bebenkową śrubke tez kręciłam
________________________________________________________

2 strony: 1 2 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.