Wersja do druku

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Uszylam sobie wczoraj taka spodniczke z Burdy http://www.osinka.ru/Zhurnaly/2007/burda/burda_09/slides/34.html
Optycznie jestem bardzo zadowolona z efektu, problem w tym, ze wg wymiarow z tabelki moj rozmiar znajduje sie dokladnie miedzy rozmiarem 40 a 42, przerysowalam wiec wykroj w rozm. 40 i dodalam troche wieksze zapasy na szwy (zamiast 1,5cm dodalam 2cm) i teraz spodnica spada mi z tylka. Jak ja zwezic - wyproc zamek i zwezic na tylnym szwie? To byloby chyba najszybsze rozwiazanie (chcialam ja jutro zalozyc), a calej na pewno pruc nie bede, bo to nie na moje nerwy ;) nawet probowalam ja przymierzac przed ostatecznym zszyciem, ale cos mi to nie wyszlo :zawstydzony:

--- Ostatnio edytowane 2012-02-06 11:58:06 przez helen ---

--- Ostatnio edytowane 2012-02-06 14:34:26 przez helen ---
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Administrator
Ja bym zmniejszała na tylnym szwie - chyba najszybciej bo nie trzeba tyle paska wypruwać.
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Zależy jak dużo musisz zwężać...żeby ci boki nie wyszły w połowie pośladków
zwłaszcza jak masz kieszenie z przodu mogę wyjść wloty od tyłu :rotfl:
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Administrator
Z opisu wychodzi że musi zmniejszyć o 0,5 cm na każdej części :)
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Pogromca spamerów
podpruj pasek kawalkami po bokach i wszyj tyle ile trzeba,a pasek po bokach moze miec szew
to z 10 min roboty,a szwy nie pojda na tyl
ale jak masz taki szeroki jak na modelu,to musi byc zszywany na bokach,wiec nie ma problema :)

--- Ostatnio edytowane 2012-02-06 17:21:17 przez roksanitka ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Sądzę, że aby spódniczka nie straciła fasonu powinnaś ją zwęzić jednak bokami. Owszem jest z tym troszkę roboty, ale jak już pisała roksanitka jeśli pasek jest tak szeroki i tak musiałaś go łączyć na bokach. Poza ty 1 cm luzu na całym obwodzie nie powinien być problemem, sadzę że chodzi jednak o więcej centymetrów. Dlatego poświeć się i zwęź bokami. Po tak wykonanej poprawce będziesz bardziej zadowolona z siebie, a i będzie ona zrobiona prawidłowo.
________________________________________________________

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.