Wersja do druku

2 strony: 1 2 >

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Witajcie!
Chciałabym uszyć sobie żakiet w paski. Mam problem, bo nie wiem jak ułożyć wykrój, żeby paski rękawa zgadzały się z przodem. Chodzi mi o rękaw z dwóch części. W książce jest akurat pokazany jednoczęściowy. To co zaznaczyłam ma zaczynać się od tego samego paska? A co z druga częscią rękawa nr 5?
Załączniki
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Jeżeli chodzi o rękaw to nie zwracaj takiej uwagi na wewnętrzną część (tzn na to co jest pod pachą) tylko na tył (tzn łączenie tyłu rękawa) tam powinno się w miarę zgadzać.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Mam wrażenie że chcesz uszyć ten żekiet w paski w poprzek. Wtedy faktycznie wszystko musi się zgadzać z przodem, jak w przypadku kratki. Jeżeli zaś paski idą pionowo to kroisz normalnie a nawet łatwiej bo pasek wyznacza ci linię prostą.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Świeżynek
Choco, ja bym zrobiła tak jak zaznaczyłam w załączniku. Chodzi o spód rękawa i przód. Trzeba tak ułożyć podkrój spodu rękawa, żeby zgadzał się z paskami z przodu (wg rysunku). Momentem odniesienia jest najniższy punkt podkroju spodniego rękawa. Oczywiście później paski wierzchu rękawa trzeba dopasować do spodu.
Wszystko powinno później pasować:):):)

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Świeżynek
załączony rysunek wydał mi się nieczytelny, więc dodaję poprawiony:)

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Dziękuje wszystkim za odpowiedzi. Dołączam zdjęcia żakietu jaki chciałabym uszyć oraz zdjęcie z żakietem w paski. Zaznaczyłam na czerwono, o co mi chodzi. Muszę sobie, to jakoś poukładać w głowie co napisaliście.

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
taki żakiet chcę uszyć tak bym chciała żeby paski się zgadzały
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
czyli jednak paski w poprzek . To trzeba tak szyć i kroić jak w przypatku kratki. Zgadzać muszą się wszystkie częsci łączone i rękaw ale tylko na przodzie, bo inaczej sie nie da, tak jak to zaznaczyłaś na rysunku.paski zaczną się mijać dopiero na zaokrągleniu rękawa. Powodzenia w szyciu.Zobacz na przykładzie marynarki którą kiedyś szyłam
________________________________________________________

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
ITA pięknie ci wyszła zgodność kraty. Boje się, że u mnie będzie katastrofa. Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Jak sobie sfastrygujesz to nie będzie tak trudno. Ja tam nic nie fastryguje ale wtedy często się zdarza nie trafić dokładnie i trzeba pruć.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
ITA tak właśnie zrobię. Chociaż przyznam bez bicia, że mało co fastryguje, bo ja jestem leniwa. :zawstydzony:

2 strony: 1 2 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.