Wersja do druku

Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam wszystkim, jestem nowy na forum i potrzebuje rady. Potrzebuje overlocka do szycia samej podszewki (robię z niej różne flagi). Kupiłem ostatnio overlock 2-igłowy Arka Radom FN2-9D, ale strasznie ściąga mi materiał. Nie wiem czy to jest wina tego, że nie umiem go ustawić czy to wina "taniej" maszyny do szycia. Będę wdzięczny za odpowiedzi i proszę o wyrozumiałość.

--- Ostatnio edytowane 2012-02-10 12:24:43 przez philip_laroche ---
Załączniki
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Moja opinia - tania maszyna. Kupiłam taką też jakiś czas temu córce - lepiej obrzucała grubsze , bardziej stabilne tkaniny. Podszewka ma to do siebie że jest cienka i podatna na ciągnięcie się, Odstawiłam ją w kąt, a córce kupiłam z SlverCrest.
Avatar użytkownika
Administrator
Opinie o overlocku Arki radom pojawiły się i na tym forum i na poprzednim - zdecydowanie nie radzi sobie z cienkimi tkaninami.
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że owerlok jest źle ustawiony...
dobrze go wyreguluj, nie ważne ile dałeś i jaki kupiłeś, maszyna musi mieć odpowiednią igłę, a jeśli ściąga to masz za ciasno puszczone nici i za mały docisk stopki...
gorąco polecam zmienić ustawienie zamiast zmieniać maszynę, husqvarna, brother i najlepsze dobre marki jeśli będą źle ustawione to same dobrze szyć nie będą... z tego co mi wiadomo arka jest prosta jak budowa cepa i ustawienie jej też nie jest jakąś nader wybitną czynnością, jak do ustawienia każdej innej trzeba dojść i samemu ją wyczuć do danego materiału...
dla mnie najlepsze do ustawiania są janome, mam łucznika a to podobne do arki jak kopia praktycznie...

Pozdrawiam i życzę powodzenia :)
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Pogromca spamerów
ja mam taki tylko 3-nitkowy,dobrze szyje wszystkie tkaniny tylko do kazdej trzeba go wyregulowac
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
I naprężenie nici, i gęstość ściegu ma znaczenie. Podszewkę szyłabym dość gęstym.

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
miałam takiego owerloka wiele lat temu, beznadzieja , ustawiał go niejeden mechanik i nie ustawił. Znajoma miała takiego samego i była zadowolona.

--- Ostatnio edytowane 2012-02-12 23:14:34 przez vanessa ---

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.