Wersja do druku

Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Bardzo proszę o pomoc, bo zatrzymałam się w miejscu i nijak nie mogę pojąć opisu szycia sukienki w Burdzie. Dopiero zaczynam uczyć się szyć i będę niezmiernie wdzięczna za podpowiedź.

Chodzi o model 102, Burda 12/2011.

1.Zewnętrzną plisę dekoltu przodu przyszyć do przodu między poprzecznymi kreskami, zewnętrzną plisę dekoltu tyłu przyszyć między poprzecznymi kreskami do tyłu. Zapasy szwu zaprasować na plisy.
2.Na wewnętrznych częściach plisy dekoltu zaprasować pod spód zapasy brzegów ramion, sfastrygować. Wewnętrzne części plis ułożyć na częściach zewnętrznych prawą stroną do prawej. Na brzegach ramion powinny wystawać zapasy zewnętrznych części plis. Zszyć brzegi dekoltu.
- to już mam.

A teraz zaczyna się dla mnie czarna magia....:
3.Zszyć dolne brzegi plis, układając przy tym zapasy szwów nasady jeszcze raz w dół. Wąsko przyciąć zapasy szwu. Wywrócić plisy: końce plis wsunąć do wewnątrz wąskich tuneli i wyciągnąć na środku.

Pomóżcie proszę, bo nie umiem sobie tego wyobrazić. Z góry bardzo, bardzo dziękuję :)
________________________________________________________
Asia

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Chcialabym pomoc, ale sie sama zakrecilam:uoeee:
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Dla osoby nie wprawionej w bojach trudny opis. Choć wiem o co chodzi w opisie to trudno jest jednak przetłumaczyć z burdowego na polski. Z tym "końce plis wsunąć do wewnątrz wąskich tuneli i wyciągnąć na środku" - chodzi konkretnie o sposób przeszycia i przełożenia plisy tak by wszystkie szwy były schowane wewnątrz, trzeba trochę pogimnastykować tkaninę podczas odszywania.
Mam pytanie czy na tym etapie masz doszytą sukienkę przy podkroju szyi czy jeszcze przed jesteś?
Choć do tego czasu pewnie poradziłaś sobie z problemem , Jeśli nie to daj znać myślę że bede mogła Ci pomóc


--- Ostatnio edytowane 2012-02-22 00:12:16 przez jolka68 ---
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Dziękuję za odpowiedzi.

Jolka, czytając Twoja odpowiedź nagle mnie olśnilo! Chyba już wiem. Czy chodzi po prostu o wywiniecie tych plis na prawą stronę?
________________________________________________________
Asia

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.