Wersja do druku

Avatar użytkownika
Świeżynek
Koniec końców założę temat, bo pewnie tego sporo będzie w przyszłości :)

Na chwilę obecną... nie umiem nawet znaleźć zdjęcia.
Chodzi mi o tkaninę którą widziałam na bluzkach w sklepie, żałuję, że nie zrobiłam zdjęcia - bardzo elastyczna, bardzo cienka ale niezwykle "ciężka" mimo tego i opadająca ku dołowi; jest cienka, matowa i nie włochata (bo widziałam i mechatą); w dotyku to nie jest bawełna jak na tshirt

--- Ostatnio edytowane 2012-02-21 22:02:26 przez Amczek ---
Avatar użytkownika
Świeżynek
no jak rozciągliwa to jakaś dzianina. Na Twoim miejscu wybrałabym sie do hurtowni dzianin i tam poszukała, najłatwiej jak na żywo sobie obejrzysz czy to na pewno to, a i pani może Ci pomoże :)
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Sądząc po ciężkości - dzianina wiskozowa albo z dużą domieszką wiskozy.

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Świeżynek
A zna może któraś z Pań jakieś miejsce dobre w Warszawie?
Generalnie byłam raz w hurtowni na Pradze (naprzeciwko jakiegoś kościoła, nie pamiętam ulicy bo to z rok temu było) ale wybór był śmiesznie mały a ceny z kosmosu (100-150zł za metr na metr tkaniny).
Avatar użytkownika
Świeżynek
Amczek- hurtownia na Pradze o której piszesz, mieści się na Bieżuńskiej. Owszem, rok temu ceny takie były, ale teraz sprowadzili sporo dzianin w normalnych cenach tzn. od 30 zł i spory wybór fajnych kolorów. Poza tym jest to hurtownia tkanin włoskich, więc ceny niektórych materiałów muszą być wyższe:). Natomiast niedaleko jest drugi sklep na ul. Uranowej (chyba)12, albo na Targowej "LENA" przy Bazarze Różyckiego (numeru nie znam). Poza tym: na bazarku "Szembeka", albo z drugiej str. Wisły - Madalińskiego od stony Puławskiej. Życzę udanych zakupów:):):)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
A ja szukam tkaniny, która będzie się nadawała na kurtkę o kroju kurtki jeansowej. Zależy mi, żeby materiał był w miarę szywny jak jeans, ale nie grubszy od jeansu. Przeglądałam już allegro, ale chyba bez nazwy tego, czego szukam nic nei znajdę. Ciężko kupować tkaninę na jakiś strój bez "pomacania" :-). Moze coś podpowiecie? Materiał musi być czarny, może być połyskliwy.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
A nie była to może dzianina poliamidowa. Taka z jakiej robią kostiumy kąpielowe tylko cieńsza? Dzianiny z tego surowca są lejące i dość ciężkie. Ewentualnie dzianina z wiskozy lub modalu.
________________________________________________________
www.kreatywnapaula.blogspot.com
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
U mnie metr tkaniny kosztuje max 15 zl za dzianinę ta grubsza,ciensza 12, szyfon 11 ,
Są jakieś hurtownie w warszawie z normalnymi cenami?
Ja jestem spod warszawy.

________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
hurtownia na Pradze o której piszesz, mieści się na Bieżuńskiej.
Hurtownia Alexis na Bieżuńskiej - byłam tam ok. dwa tygodnie temu i się w niej zakochałam :) Mają bardzo duży wybór i świetne wzory! Moja ciocia, która jest krawcową też była zachwycona tą hurtownią. Cen spodziewałam się niższych, jak dla mnie są bardzo zbliżone do sklepowych. Dla przykładu: bawełna w kwiatki na sukienkę letnią za 24 zł/mb. Podobno po 27 maja ma być nowa dostawa z Włoch :)

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.