Wersja do druku

4 strony: 1 2 3 4 >

Avatar użytkownika
Świeżynek
Bardzo potrzebuję porady profesjonalisty, a widzę, że tu takich wielu!!!
Do tej pory szyłam na 4 – nitkowym overlocku - Łuczniku 620 D, nie daje mi on jednak możliwości podwijania elastycznych dzianin, a jedynie ich zszywania. Teraz chciałabym kupić coverlocka 5-nitkowego.

Moje oczekiwania względem owego cooverlocka:
- wytrzymałe urządzenie (szycie ok. 4 godzin dziennie)
- funkcjonalne – żeby się nie zacinało
- żeby nie było problemu z serwisem
- aby ewentualne części zamienne nie były kosztowne
- do szycia zarówno delikatnej satyny a także grubego polaru

Zastanawiam się nad następującymi modelami:
- OVERLOCK SINGER 14T967 DC (2 319,00 zł)
- Husqvarna Coverlock 4852 (3 599,00zł)
- Overlock Janome 1200 D (3 797,00 zł)
- Overlock Bernina 1300MDC (4799.00)

Każdy z tych modeli byłby kupowany na raty, więc zastanawiam się czy warto zainwestować więcej np. w Overlock Bernina 1300MDC czy podobnie funkcjonalny jest np. OVERLOCK SINGER 14T967 DC (2 319,00 zł)? Czy mniej funkcji OVERLOCK SINGER 14T967 DC (2 319,00 zł) nie będzie aż tak bardzo odczuwalny??? Szukałam w internecie również wzorów ściegów wykonywanych przez te coverlocki, ale niestety, co najwyżej odnajdywałam słowne wypisanie listy oferowanych ściegów, a zależy mi na zdjęciach tych ściegów, jakie zazwyczaj podane są w instrukcjach obsługi.

Bardzo proszę o pomoc.

POZDRAWIENIA dla wszystkich uczestników forum:)
Avatar użytkownika
Niespodzianka
Witaj
Moim skromnym zdaniem godny polecenia jest:Overlock Janome 1200 Dma szwy które zupełnie CI wystarczą, a w pozostałych: po co CI 10 stopek, czy szybkość-kiedy to trzeba czasem nawet powoli coś przeszyć, a nawet ten ekran LCD-jak się zepsuje to na szmelc i co w tedy?maszyna bezużyteczna

Ale musisz zadać sobie pytanie- Do czego on CI potrzebny? Hobbistycznie czy zawodowo? Jeśli będziesz prowadzić usługi to wtedy szyje się praktycznie wszystko. A jeśli masówkę, to musi być przemysłowy i na dodatek dość szybki.

Osobiście mam overlock ELNA345- 5 nitkowy i jakoś na nim pracuję 5 lat i jeszcze się nie zepsuł Choć prowadzę swój zakład od kilku lat to na nim różne tkaniny szyłem, ale overlocków mam 3.

Każdy z podanych przez Ciebie overlocków ma jakąś nowinkę techniczną, ale czy na tyle sprawną żeby szyć przez kilkanaście lat? Tego nawet producent Ci nie zagwarantuje.I to tyle
POZDRAWIAM
________________________________________________________
  
Artur


Avatar użytkownika
Niespodzianka
Witaj Gosilla
Tak wygląda mój overlock - to są ściegi, które on je wykonuje,a - Overlock Janome 1200 D jest jeszcze lepszy i tego polecam
POZDRAWAM :)
________________________________________________________
  
Artur


Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
OVERLOCK ELNA 745 ŚCIEGI ŚCIEGI ŚCIEGI ŚCIEGI
Avatar użytkownika
Świeżynek
Bardzo dziękuję za cenne informacje. Pozdrawiam serdecznie:)
Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam, przerabiam podobny temat zakupu coverlocka.
Jednak do całego postu chce zapytać dodatkowo o JUKI MO-735 ( 2600 pln ).
Może ma ktoś wiedzę na ten temat bo cena jest atrakcyjna i jest to JUKI.



Pozdrawiam
Monika


--- Ostatnio edytowane 2012-07-04 12:19:59 przez Monika999 ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ja zamówilam Janome 1000CPX.Mam nadzieje ze bede zadowolona:)
Avatar użytkownika
Świeżynek
Ja jednak zdecydowałam się na JUKI MO-735, tu mam 2 maszyny renderkę i overlock i to był argument nie do pobicia.

Pozdrawiam
Monika


Avatar użytkownika
Stara Gwardia
ja mam Merrylocka 689 i jestem bardzo zadowolona :):):) no i kosztował niecałe 1600zł brutto :)

tu więcej opisu

http://kreatywnapaula.blogspot.com/2012/05/merrylock-689.html#comment-form

--- Ostatnio edytowane 2012-07-06 23:53:37 przez Dolores69 ---
________________________________________________________
www.kreatywnapaula.blogspot.com
Avatar użytkownika
Pogromca spamerów
tez ma tego merrylocka co Dolores i tez jestem bardzo zadowolona i ma te same sciegi co maszyna Arthura
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
ja mam Merrylocka 689 i jestem bardzo zadowolona :):):) no i kosztował niecałe 1600zł brutto :)

tu więcej opisu

http://kreatywnapaula.blogspot.com/2012/05/merrylock-689.html#comment-form

--- Ostatnio edytowane 2012-07-06 23:53:37 przez Dolores69 ---
ooo widze tam na blogu ze jestes zadowolona zakupu maszyny u mnie ciesze sie ze masz wielką radość z szycia nią pozdrawiam

4 strony: 1 2 3 4 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.